karpat.in.ua

Дональд Трамп і Джастін Трюдо закривають кордон між США та Канадою

Впродовж останніх тижнів усе більше країн обмежують або ж забороняють рух через державні кордони з метою протидіяти поширенню коронавірусу. Долучилися до цього вимушеного «флешмобу» і дві північноамериканські країни – США і Канада.

Так, 18 березня президент США Дональд Трамп оголосив про тимчасове закриття кордону з Канадою для «несуттєвих» поїздок.

Про це він, традиційно написав на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter. «Ми, за взаємною згодою, тимчасово закриємо наш північний кордон з Канадою для несуттєвих перевезень. На торгівлю це ніяк не вплине. Деталі будуть згодом!», – дослівно написав президент Трамп.

На минулому тижні, у п’ятницю США вже заборонили в’їзд іноземцям, які останнім часом жили або відвідували Шенгенську зону.

«Щоб нові зараження не потрапили на наші береги, ми призупинимо всі поїздки з Європи», – зазначив із цього приводу президент США. Новий порядок не поширюється на громадян США.

В офіційних документах Білого дому уточнюється суть обмеження. У президентській прокламації, опублікованій незабаром після виступу Трампа, уточнюється, що заборона поширюється на всіх, хто перебував у державах, що входять до Шенгенської зони, в тому числі за межами ЄС, протягом 14 днів до їх прибуття в США. Обмеження не має прив’язки до громадянства, а отже, воно пошириться також і на українців, що їздили до Шенгену.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо позавчора також оголосив, що його країна закриє свої кордони для всіх іноземців та людей, що не мають права на проживання на її території. Джастін Трюдо зазначив, що заборона не стосуватиметься членів екіпажів літаків, дипломатів, найближчих членів канадців та американців. Прем’єр не сказав, коли заборона набуває чинності.

З 19 березня міжнародні перельоти обслуговуватимуть лише чотири канадські аеропорти у Торонто, Монреалі, Ванкувері та Келґері.

До відома, станом на 21.00 год вечора сьогодні кількість заражених коронавірус у США збільшилася до 7323 чол., з них померли – 115 осіб (з них – 55 чол. у столиці США – Вашингтоні).

Найвищі показники зараження коронавірусом залишаються в штаті Нью-Йорк (1 тис. 653 людини), далі – штати Вашингтон (1012), Каліфорнія (579), Нью-Джерсі (267), Массачусетс (218) і Флорида (210) тощо.

А у Канаді сьогодні зафіксовано 657 випадків зараження коронавірусом, з них летальних – 8 випадків. Найбільше інфікованих у Монреалі, Торонто і Ванкувері.

НЬЮЗМЕЙКЕР