Відновлення ядерної угоди Ірану просувається не надто добре
З посиленням впливу західних делегацій зростає і надія на досягнення угоди. У понеділок речник із закордонних справ Ірану заявив про переговори у Відні щодо відновлення іранської ядерної угоди 2015 року й підкреслив, що про глухий кут не йдеться.
Як повідомило іранське інформаційне агентство IRNA, на пресконференції Саїд Хатібзадех зазначив: «На цьому етапі переговорів на порядку денному були важливі політичні питання». Він також нагадав, що Тегеран прийняв рішення не скасовувати ядерну угоду навіть після виходу з переговорів Вашингтона.
«Але зі зростанням впливу американської та європейської трійки збільшуються шанси на досягнення згоди», – зауважив Хатібзадех і додав, що найближчим часом це можливо лише в тому разі, якщо будуть поважатися права Тегерана.
Речник згадав і про обмін полоненими між Іраном та США, який обговорюється одночасно з ядерними перемовинами. Він зазначив, що сторонам не вдалося дійти згоди, і додав, що Вашингтон, очевидно, чекає на результати ядерних переговорів.
Хатібзадех розкритикував США за прийняте минулого тижня президентом Джоном Байденом рішення розблокувати афганські активи, заморожені Сполученими Штатами. Згідно з указом, підписаним у п’ятницю, 3,5 мільярда доларів із приблизно 7 мільярдів доларів піде на допомогу Афганістану, інша частина буде передана сім’ям американських жертв терактів 11 вересня 2001 року.
Тим часом генеральний секретар Вищої ради національної безпеки Ірану звинуватив західні делегації на переговорах у Відні у навмисному затягуванні укладення угоди. Як написав у Twitter у неділю ввечері Алі Самані, його телефонна розмова з Алі Бакері Кані, головою іранської делегації, яка веде перемовини, переконала його, що завдання іранської сторони «з кожним днем стає дедалі важчим» і що західні делегації «намагаються ухилитися від своїх зобов’язань».
В аналізі, опублікованому в понеділок на вебсайті панарабського телевізійного телебачення Al-Jaziran, експерти зазначають, що українська криза може мати серйозний вплив на переговори в австрійській столиці. Автори не виключають, що Вашингтон намагатиметься пришвидшити їх, а російська сторона, щоб привернути увагу США, працюватиме над їхнім уповільненням. В аналізі було також підкреслено зауваження міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що «попереду ще довгий шлях до досягнення домовленості у Відні».
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися