ЄС офіційно продовжив санкції проти Росії
Кілька днів тому, а саме 19 грудня, Європейський союз офіційно оголосив про продовження санкції проти Росії на наступні півроку, повідомив ресурс Радіо Свобода.
Про це заявив прессекретар голови Європейської ради Шарль Мішель. І додав – таке рішення було прийнято за підсумками зустрічі в «нормандському форматі» у Парижі 9 грудня. Отже, лідери Європейського Союзу вкотре висловили підтримку територіальної цілісності та державного суверенітету України.
«Лідери ЄС знову обговорять, продовжувати санкції чи ні, у червні 2020 року», – ідеться в повідомленні. 13 грудня, в перший день зустрічі на вищому рівні в Брюсселі глави держав і урядів країн Євросоюзу продовжили дію економічних санкцій проти Російської Федерації на наступні пів року.
«Ми мали дискусію щодо Росії та України. Ми були проінформовані про результати «нормандського саміту», який відбувся минулого понеділка у Парижі. Емманюель Макрон і Анґела Меркель оновили для нас інформацію щодо ситуації. Ми продовжили санкції на наступні шість місяців, виходячи з того, що імплементація Мінських угод залишається важливою. Ми будемо продовжувати за цим спостерігати», – сказав президент Європейської ради Шарль Мішель.
Європейський союз після анексії Криму у 2014 році і початку бойових дій на Донбасі запровадив і щоразу продовжує санкції, пов’язані з порушенням територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Втім, у Брюсселі є політичні сили і лідери, які лобіюють зняття обмежень з Кремля через його агресію проти України.
Попереднє продовження санкцій відбулося 20 червня. Тоді лідери країн-членів Європейського союзу продовжили два пакети санкцій щодо Росії – секторальні економічні і у зв’язку з окупацією Криму. Перший із названих був продовжений іще на шість місяців, другий на цілий рік.
Учасники зустрічі також закликали Москву звільнити полонених українських моряків і забезпечити вільний прохід суден через Керченську протоку й висловили глибоке занепокоєння через видачу Росією своїх паспортів мешканцям сходу України. Крім того, вони в час наближення п’ятих роковин збиття авіалайнера рейсу MH17 закликали Росію співпрацювати з розслідуванням цієї трагедії, яке ведеться в Нідерландах.
Чинність цих санкцій прив’язана до повного виконання мінських домовленостей, і наразі що пів року, оцінивши стан «виконання» Росією цих домовленостей, їх продовжують далі.
Санкції проти цілих секторів економіки Росії на даний час лишаються чинними до 31 січня 2020 року.
Так, секторальні економічні санкції обмежують доступ певних російських банків і компаній до первинних і вторинних ринків капіталу в ЄС, накладають заборону на експорт і імпорт у торгівлі озброєннями, встановлюють заборону на експорт товарів подвійного призначення для військового використання або для військових кінцевих отримувачів у Росії, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані у видобуванні нафти і пошуку її покладів.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися