Лавров: НАТО важко назвати безпековим альянсом

Лавров: НАТО важко назвати безпековим альянсом

18:02 Січень 31, 2022

Політика 1411 4 хвилини

Magyar

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю російському державному телеканалу «Пєрвий канал» у неділю заявив, що, на його думку, НАТО важко назвати безпековим союзом з огляду на його операції в Югославії, Лівії та Афганістані.

«У відповіді Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга (на вимоги Росії щодо гарантій) з гордістю стверджується, що НАТО є безпековим альянсом. Це важко назвати безпекою. Ми не повинні забувати, що Югославію бомбардували майже три місяці, що вони вторглися в Лівію, порушуючи резолюцію Ради Безпеки ООН, і як вони поводилися Афганістані», – сказав Лавров.

За словами міністра МЗС РФ, НАТО втратило оборонний характер після закінчення холодної війни. Лавров нагадав, що після падіння Берлінської стіни країни – члени Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) проголосили «вічну дружбу, неподільність безпеки, солідарність, погодилися, що ніхто не може зміцнювати власну безпеку за рахунок інших». Він зазначив, що НАТО, незважаючи на це, продовжує приймати нових членів. А відтак повторив, що МЗС Росії вимагатиме від інституцій НАТО та ОБСЄ пояснити, як вони хочуть виконувати свої зобов’язання не зміцнювати власну безпеку за рахунок інших. За словами Лаврова, відповіді відіграють ключову роль у формуванні пропозицій, які профільні міністерства нададуть Володимиру Путіну.

«Ми також маємо власні інтереси, точки зору, своє життя. У всіх нас одне життя. Навчені гірким досвідом, ми не хочемо опинитися в ситуації, коли наша безпека буде поставлена під загрозу», – сказав міністр.

За словами Лаврова, Росія не має ілюзій, Москва прагне хороших відносин зі Сполученими Штатами та рештою світу, заснованих на взаємній повазі. Він зазначив, що критичні питання глобальної безпеки та стабільності за океаном часто стають заручниками внутрішніх політичних інтересів та виборчих кампаній.

Посилаючись на російський досвід, міністр поскаржився, що Захід не дотримав обіцянок, даних Москві. Він зазначив, що Росія врахувала свої помилки і тепер вимагає не лише письмових політичних зобов’язань, але й юридично обов’язкових гарантій своєї безпеки «з повним і рівноправним урахуванням своїх законних інтересів».

Він нагадав, що таку вимогу президент Росії Володимир Путін висловив на Мюнхенській конференції з безпеки ще у 2007 році. Лавров зазначив, що кілька західних політологів визнали, що російського лідера тоді не почули.

«Стверджувати зараз, що Росія загрожує Україні, – цілковита нісенітниця, такої загрози немає», – заявив у неділю журналістам у Санкт-Петербурзі секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

«Ми не хочемо війни, нам вона зовсім не потрібна», – наголосив Патрушев і зазначив, що на відміну від американських політиків самі українські урядовці заявляють про відсутність російської загрози.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня