Російська та українська сторони обговорили кризу в Україні в Парижі з Німеччиною та Францією

Російська та українська сторони обговорили кризу в Україні в Парижі з Німеччиною та Францією

19:53 Січень 28, 2022

Політика 861 6 хвилин

Magyar

Члени Нормандської четвірки в домовилися про безумовне припинення вогню. Російська та українська сторони обговорювали кризу в Україні в Парижі за посередництва Німеччини та Франції. Наприкінці восьмигодинної зустрічі сторони підтвердили свою прихильність мирному врегулюванню конфлікту.

Свою відданість дотриманню режиму припинення вогню в Донецькому басейні на зустрічі в середу в Парижі підкреслили радники президентів Нормандської четвірки.

Вперше після повторного загострення напруженості представники України та Росії сіли за стіл переговорів, щоб обговорити кризу в Україні за посередництва Франції та Німеччини.

Наприкінці майже восьмигодинної зустрічі, яка розпочалася опівдні в середу, сторони підтвердили свою прихильність підтримувати режим припинення вогню на основі Мінських домовленостей про мирне врегулювання конфлікту в Україні.

Сторони підтримують безумовне дотримання режиму припинення вогню (…), незважаючи на будь-які інші суперечки щодо виконання Мінських домовленостей, – йдеться в угоді, оприлюдненій на сайті Єлисейського палацу, тобто офісу президента Франції.

За словами представника офісу президента Франції, нормандський формат виявився успішним у прихильності Росії до участі в процесі мирного врегулювання. Він заявив, що це хороший сигнал для врегулювання напруженостей.

Компетентний орган вважав важливим зазначити: вперше за два роки щось узгоджується в нормандському форматі. Він також підкреслив, що угода про безумовне припинення вогню має першорядне значення в нинішніх обставинах.

Зустріч була випробуванням. Я думаю – ми сьогодні побачили, що росіяни готові зменшити напруженість щодо цього питання, і ми побачимо, чи це підтвердиться через два тижні, — сказав чиновник Єлисейського палацу.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак після зустрічі заявив, що зустріч представників Києва, Москви, Берліна та Парижа продемонструє відродження Нормандського формату для мирного врегулювання. У розмові з журналістами Єрмак підкреслив, що учасники висловили намір вирішити наявні спірні питання. При цьому він підтвердив, що між Києвом і Москвою все ще існують суттєві розбіжності.

Ми бачимо, як працює припинення вогню, є певні провокації, але це працює, – зазначив Єрмак. Він додав, що через два тижні сторони знову сядуть за стіл переговорів, вже у Берліні. Заступник глави Кремля Дмитро Козак наприкінці судового процесу також заявив, що тепер у Києва є два тижні, щоб опрацювати нову позицію.

Спецпредставник президента Росії з питань конфлікту в Україні також поскаржився, що київське керівництво досі не реагує взагалі або лише зневажливо на гуманітарні та інші спроби зв’язатися із сепаратистами. За його словами, українська влада поки що не дає перспективи для Донецької та Луганської народних республік. Він підкреслив, що це суперечить намаганням урегулювати конфлікт.

Козак зазначив, що черговий саміт між Росією та Україною за німецько-французького посередництва стане можливим лише за умови досягнення домовленості щодо правового статусу Донецького басейну та виборів, які там відбудуться.

Із внутрішніх кіл Єлисейського палацу німецькому інформаційному агентству dpa повідомили, що переговори стосувалися гуманітарних заходів та майбутнього України. Проте також було запропоновано призначити дату переговорів між проросійськими сепаратистами на сході України та керівництвом Києва щодо особливого статусу Донецького басейну. Київ поки що відкидає це, оскільки бачить Москву своїм партнером у переговорах, а не сепаратистів.

Відбулися переговори у нормандському форматі щодо мирного врегулювання кризи Донецького басейну шляхом переговорів. Так звана “нормандська четвірка” – Росія, Україна, Німеччина і Франція – підписали Мінські угоди в лютому 2015 року, але повна їхня реалізація все ще не завершена.

Західні країни протягом останніх тижнів неодноразово звинувачували Росію в підготовці війни проти України. Москва, у свою чергу, відкидає всі звинувачення.

Джерело: origo.hu, hirtv.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня