Сійярто: Угорщина виступає проти загострення ситуації в Україні та підтримує її дипломатичне вирішення

Сійярто: Угорщина виступає проти загострення ситуації в Україні та підтримує її дипломатичне вирішення

13:02 Січень 25, 2022

Політика 488 3 хвилини

Magyar

Угорщина виступає проти всіх заходів, які загострюють ситуацію в Україні, але підтримує ті, що сприяють урегулюванню конфлікту шляхом переговорів, заявив у понеділок у Брюсселі міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Згідно з повідомленням міністерства, урядовець під час перерви засідання ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу заявив, що слід уникнути чергової холодної війни й розпалювання її атмосфери, адже це вже мало трагічні наслідки, були марно втрачені десятиліття в Центральній Європі. «Ми не хочемо стати жертвою конфлікту Сходу та Заходу», – сказав Сійярто.

Міністр зазначив, що, виходячи з цього, уряд Угорщини виступає проти будь-якого кроку, що міг би загострити ситуацію, але водночас підтримує дипломатичні зусилля задля врегулювання конфлікту шляхом переговорів, прямі перемовини та комунікацію, а не вістки. «Було б добре покласти край усілякій істерії», – сказав він.

Торкаючись питання можливих подальших санкцій Заходу, Петер Сійярто висловив думку, що настав час проаналізувати вплив попередніх обмежень та розвиток економічного співробітництва окремих держав з Росією.

Він підкреслив, що Центральна Європа змушена покладатися на російські джерела енергії, і наголосив, що, на його думку, «важливу роль у збереженні цієї ситуації відіграють ті, хто зараз найголосніше вимагає санкцій». «Ось чому ми хочемо попросити всіх зважати на Центральну Європу, коли обговорюється майбутнє конфлікту Схід – Захід, який загострюється», – наголосив міністр.

Відповідаючи на запитання журналістів, Сійярто повідомив, що евакуація дипломатів Посольства Угорщини в Києві або членів їхніх сімей наразі не планується, не стоїть на порядку денному й питання щодо рекомендації поїздок. За його словами, оцінка ситуації в Україні «не однакова в усіх союзників НАТО», немає повного консенсусу й стосовно можливих заходів.

А переговори прем’єр-міністра Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним він назвав очевидними. Сійярто наголосив, що критика з цього приводу несерйозна, і запитав, коли ж почнуть критикувати президента США Джо Байдена або держсекретаря Ентоні Блінкена, адже вони обидва останнім часом кілька разів проводили консультації зі своїми російськими колегами.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня