Уряд Чорногорії вимагає розпуску парламенту

Уряд Чорногорії вимагає розпуску парламенту

16:01 Січень 21, 2022

Політика 794 3 хвилини

Magyar

Уряд Чорногорії вимагає скорочення терміну повноважень парламенту, тобто, практично, його розпуску – заявив прем’єр-міністр Здравко Кривокапіч після засідання уряду в четвер.

Як повідомляє новинний портал Vijesti.me, прем’єр-міністр Чорногорії повідомив про рішення уряду в соцмережах, закликавши опозицію та членів правлячого руху «Єдина реформа» (URA) повернути мандати та запитати громадян у рамках виборів, за кого б вони віддали свої голоси. За його словами, URA та прихильники партії своїми антиконституційними зусиллями хочуть сформувати уряд меншості, й лише вибори дозволять вийти із політичної кризи.

Відповідно до конституції Чорногорії, розпуск парламенту може бути ініційований главою держави, урядом або щонайменше 25 депутатами.

Один із лідерів руху «Єдина реформа» урядової коаліції Чорногорії Дрітан Абазович та опозиція в середу внесли подання про недовіру уряду. На думку авторів документа, дії прем’єр-міністра за останні місяці порушили конституцію та закони країни й ускладнили співпрацю між законодавчою та виконавчою владою і занурили країну в політичну кризу, сповільнивши процес вступу Чорногорії до ЄС. У відповідь прем’єр-міністр Здравко Кривокапіч ініціював заміну віцепрем’єр-міністра Дрітана Абазовича.

URA вважає – якщо питання про висловлення недовіри уряду буде схвалено, можна очікувати на правління меншості, адже в новому уряді не буде як Соціалістичної демократичної партії, очолюваної президентом, яка править у країні вже протягом тридцяти років, так і Демократичного фронту. Інші партії правлячої коаліції раніше виключали формування уряду меншості та пропонували змінити уряд або провести дострокові вибори, але Здравко Кривокапіч поки що відкидає ці варіанти.

Здравко Кривокапіч став прем’єр-міністром після парламентських виборів у серпні 2020 року, коли виграла тодішня опозиція. Колишні опозиційні партії отримали 41 місце в парламенті з 81. До складу нового уряду також входять проєвропейські та просербські партії, і саме це протистояння гальмувало прийняття рішень уже з моменту формування уряду.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня