Європарламент готується до обрання нового президента

Європарламент готується до обрання нового президента

17:21 Січень 16, 2022

Політика 834 4 хвилини

Magyar

Після смерті Девіда Сассолі, термін президентства якого мав закінчитися цього місяця, стало майже безперечним, що посаду в другій половині терміну займе не лівий кандидат. Найімовірніша претендентка – консервативна мальтійка Роберта Метсола, – зазначалося в ефірі аналітичної програми «Європейський час» угорського Радіо «Кошут».

Президент Європарламенту Девід Сассолі 11 січня у 65-річному віці, після десяти місяців важкої хвороби, помер у лікарні. Сассолі вирішив продовжити кар’єру в політиці в 2009 році у 53-річному віці. До цього був успішним політичним журналістом. Працював у різних газетах і на телебаченні, а також в Італійському національному інформагентстві. Його раптова смерть не надто вплинула на роботу ЄП, оскільки мандат президента Сассолі закінчився б наступного тижня.

Італійський політик-соціаліст у середині грудня заявив, що піде у відставку після закінчення терміну його повноважень. Окрім стану здоров’я, на його рішення вплинуло і те, що ліберальна фракція згадала про домовленість, досягнуту на початку циклу, відповідно до якої соціалісти дають президентів протягом перших двох із половиною років, а протягом наступних – Народна партія. Але соціалісти на початку поточного політичного сезону змінили свою позицію. Останнім часом європейські ліві здобули перемогу на виборах у дедалі більшій кількості держав-членів, що спонукало і парламентську групу заявити, наче через успіх у державах-членах їм належить більша частка інституційного лідерства, ніж раніше.

Втім, здається певним, що нового Президента ЄП дадуть не соціалісти. Після смерті Сассолі Європарламент залишився без лідера лише на тиждень, і нового президента неодмінно було б обрано наступного тижня. На посаду претендують чотири депутати, але у депутатів від польської Консервативної партії, «Зелених» Швеції та лівих Іспанії немає математичних шансів, оскільки і ліберальна, і соціалістична фракції готові підтримати кандидата від Народної партії.

Таким чином, парламентський баланс сил робить найбільш імовірною перемогу Роберти Метсоли з Мальти. Як жінка і представник невеликої держави-члена, вона може розраховувати на голоси зелених і комуністів.

43-річний політик – експерт з європейського права, займалася цим, ще будучи мальтійським дипломатом, а потім і як консультант голови Європейської служби зовнішніх справ. Роберта Метсола стала депутатом Європарламенту у 2013 році.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня