У Вилоцькій територіальній громаді і надалі немає компромісу

У Вилоцькій територіальній громаді і надалі немає компромісу

11:43 Грудень 26, 2021

Політика 4068 7 хвилин

Magyar

Засідання ради Вилоцької територіальної громади, оголошене на 23 грудня, знову перенесли. Очікується, що наступне голова Іштван Ковач скличе ще цього року, після Різдва. Як відомо, фракції «КМКС» ПУУ та партії «Слуга народу», які утворюють коаліцію, становлять значну більшість у раді. Однак під час складання порядку денного голова відмовився вносити їхні письмові пропозиції, тому коаліція більшості не проголосувала за питання порядку денного. У зв’язку з цим Іштван Ковач закрив зібрання.

На засідання ради прийшла велика кількість працівників місцевих навчальних закладів, проте через кілька хвилин вони розчаровано розійшлися.

Голова бюджетної комісії, очільник фракції «Слуги народу» Віктор Альохін повідомив нашому виданню, що, на його думку, фінансова ситуація у Вилоцькій територіальній громаді дозволяє передбачити в бюджеті на 2022 рік лише кошти на виплату зарплат і премій. Депутати не можуть погодитися з тим, що голова не бере до уваги проєкти розвитку, запропоновані спільно із фракцією «КМКС» ПУУ. Люди, які живуть у невеликих селах і ходять по розбитих дорогах, також повинні мати користь від бюджету. Оскільки його детальний проєкт депутати отримали лише двома днями раніше, тепер їм треба ретельно вивчити питання, звідки можна перерозподілити гроші на проєкти, які вони пропонують.

Як повідомив представник фракції «КМКС» ПУУ, голова освітньої комісії Густав Секей, у всіх населених пунктах територіальної громади розпочато проєктування будівництва мережі централізованого водопостачання та водовідведення. Тож депутати хотіли погодити з радою відповідну програму і проєктну документацію, а також ініціювати створення комунального підприємства територіальної громади.

У проєкті бюджету на наступний рік є пункти, які ще недостатньо опрацьовані. «Пропозицію депутатів зняти з порядку денного питання про бюджет на 2022 рік голова не поставив на голосування, чим порушив регламент. Натомість він швидко закрив засідання. Тож робота знову зупинилася. Детальний проєкт бюджету надійшов на розгляд відповідної комісії лише вчора, і в нас є до нього кілька пропозицій. Ми озвучили їх напередодні на засіданні комісії, де виникла гостра дискусія. Тепер є два проєкти бюджету – наш і голови. Хочу наголосити, що обидва суттєво не відрізняються щодо питань утримання комунальних закладів, заробітних плат та функціонування територіальної громади. Наша думка відрізняється від позиції голови лише в кількох важливих для нас пунктах», – повідомив Густав Секей.

«Ми, зокрема, не згодні з тим, що деякі співробітники адміністрації громади щомісяця протягом року будуть отримувати премію в розмірі 100–150% від заробітної плати, як це було протягом 2021-го. Ми не бачимо результативності, і це також украй несправедливо, оскільки, наприклад, учителі та інші працівники мають премію лише раз на рік. Сума, яка виділяється на премії співробітникам адміністрації територіальної громади, становить п’ять мільйонів гривень на рік. Ми хотіли б спрямувати ці кошти на співфінансування програм будівництва доріг, оскільки це найбільш необхідно для нашої громади», – наголосив депутат.

Віктор Альохін додав: «Я був головою селищної ради протягом десяти років і давав премію співробітникам три-чотири рази на рік. Ці виплати були завжди прив’язані до показників доходу бюджету. А тепер, незважаючи ні на що, 60 працівників адміністрації територіальної громади на додаток до зарплати заберуть з бюджету від чотирьох до п’яти мільйонів гривень на рік. Це велика сума, кошти, які вкрай потрібні, наприклад, для співфінансування проєктів будівництва доріг. Що скажуть наші виборці, якщо ми проголосуємо за це?!»

Голова фракції «КМКС» ПУУ Альберт Горонді підкреслив: «На жаль, і сьогодні ви пересвідчилися в цьому, наші пропозиції не вносяться до порядку денного. Очільник територіальної громади не хоче конструктивно співпрацювати з нами, депутатською більшістю. Він, навпаки, перешкоджає роботі депутатського корпусу й завжди намагається звинуватити КМКС, налаштувати людей проти нас. Сьогодні тут були присутні працівники наших навчальних закладів, які могли побачити, що не ми хочемо нашкодити населенню».

Як ми повідомляли раніше, у Вилоцькій територіальній громаді сформувалася складна ситуація. Представники КМКС отримали 12 місць у раді з 26-ти та створили коаліцію із фракцією «Слуги народу» з чотирьох осіб. Голова громади Іштван Ковач, котрий брав участь у виборах як незалежний кандидат, спирається на представників меншості – сімох депутатів від «Рідного Закарпаття» та трьох від Демократичної партії угорців України, ігноруючи реалії, що склалися в раді.

Він не вносить подання «КМКС» ПУУ до порядку денного, оскільки більшість у раді неодмінно проголосувала б за них. Не узгоджує питання, не веде переговори, намагається керувати територіальною громадою в обхід представницького органу. Роздає премії своїм підлеглим, які за це підтримують його, намагаються налаштувати населення проти ТУКЗ-КМКС, але цим шкодять не товариству угорців, а мешканцям Вилоцької територіальної громади, де замість реалізації проєктів розвитку ведеться внутрішня боротьба.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня