karpat.in.ua

Шольц: кордони України слід поважати

На саміті ЄС буде наголошено на недоторканності кордонів України та підтверджено необхідність поважати її територіальну цілісність, заявив у четвер у Брюсселі канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Розмовляючи з журналістами на зустрічі глав держав та урядів ЄС, він заявив, що на кордоні між Україною та Росією склалася дуже складна ситуація й саміт Євросоюзу дає чіткий сигнал РФ щодо цього конфлікту.

«Ще раз наголосимо, що недоторканність українського кордону є одним із ключів до європейського миру, і ми зробимо все, щоб ця недоторканність справді зберігалася», – підкреслив канцлер Німеччини.

Жозеп Боррель, верховний представник Європейського Союзу із питань закордонних справ і політики безпеки, наголосив на необхідності послаблення тиску з боку Росії та уникнення агресивних дій проти України. Він заявив, що всі країни – члени Євросоюзу одноголосно підтримують незалежність і територіальну цілісність нашої країни. «Росія повинна усвідомлювати, що будь-які агресивні дії матимуть високу політичну та економічну ціну», – додав Боррель.

Президент Литви Гітанас Науседа, який прибув на саміт, наголосив, що Європейський Союз повинен зробити все можливе, щоб запобігти можливому вторгненню Росії в Україну, та використовувати економічні санкції для стримування «агресивної поведінки Росії».

«Хоча цього не можна виключати, ми повинні зробити все можливе, щоб уникнути найгіршого сценарію – військового втручання в Україну», – зазначив він.

А відтак додав, що НАТО має оновити свої плани щодо надзвичайних ситуацій, аби врахувати, що Росія може використовувати територію Білорусі для підготовки до нападу на іншу країну.

За словами прем’єр-міністра Латвії Кріш’яніса Каріньша, президент Росії Володимир Путін стурбований тим, що демократія здобуде перемогу на Сході. Ось чому він боїться України. Адже демократичні процеси, подібні до тих, які відбулися там, можуть відбутися і в Росії, зазначив Каріньш.

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін на саміті заявила, що важливо не допустити загострення конфлікту на російсько-українському кордоні. «Ми повністю підтримуємо Україну в цій ситуації і дуже стурбовані можливими кроками Росії», – наголосила вона.

На запитання про те, чи є газопровід «Північний потік 2» загрозою для національної безпеки України, прем’єр-міністр Фінляндії сказала: «Важливо відокремити енергетичну політику від воєнного конфлікту».

Джерело: MTI