Через суспільний резонанс землю біля кардіодиспансеру повернули ужгородській громаді

Через суспільний резонанс землю біля кардіодиспансеру повернули ужгородській громаді

16:50 Грудень 16, 2021

Політика 2006 4 хвилини

Magyar

У четвер, 16 грудня, відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради VІІІ скликання. У сесійній залі зареєструвалося 37 депутатів. Після спільного засідання депутатських комісій міські обранці перейшли до розгляду порядку денного.

Насамперед проголосували за кілька міських програм: економічного і соціального розвитку м.Ужгород за січень-вересень 2021 року; Програму економічного і соціального розвитку Ужгородської міської територіальної громади на 2022 рік; Програму підтримки державної установи «Закарпатська установа виконання покарань (№ 9) » на 2022 рік; Програму сприяння діяльності 3-го стрілецького батальйону військової частини 3002 Національної гвардії України на 2022 рік; Програму, яка передбачає придбання 10 автобусів, оснащених електродвигунами та 10 зарядних станцій. Реалізовуватиметься вона на умовах співфінансування за кошти бюджету Ужгородської міської територіальної громади – 40% та державного бюджету – 60%. Загальна вартість Програми – понад 98 млн грн.

Також було внесено зміни до низки вже існуючих програм: боротьби з онкологічними захворюваннями на 2018-2022 роки, яку збільшили на 450 тис. грн (до 5 млн гривень фінансування для подальшого забезпечення відпуску ліків за рецептами); Програми відновлення історичного центру м. Ужгорода на 2021 – 2023 роки (виділення близько 8 млн грн на історико-культурний центр «Совине гніздо»); Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2021 – 2023 роки тощо.

Варто зазначити, що на цій сесії депутати підтримали збільшення розміру статутного капіталу кількох комунальних підприємств Ужгорода.

Йдеться про Водоканал – на 988,3 тис. грн; Ужгородський муніципальний транспорт – на 20 млн 903,6 тис. грн; Комунальне автотранспортне підприємство-072801 – на 8 млн 41 тис. 779, 27 грн.

Далі депутати проголосували за прийняття коштів із державного бюджету в бюджет Ужгородської міської територіальної громади. Мова про 22,1 млн грн субвенції на капітальний ремонт в Ужгороді вулиці Болгарської та 10 млн грн на капітальний ремонт районної лікарні на вулиці Минайській, яка нещодавно перейшла на баланс міської ради.

Не оминув міський голова Богдан Андріїв скандальне рішення прийняте депутатами напередодні.

Як вже писав «Карпатський об’єктив», йдеться про передачу зеленої зони біля кардіодиспансера (дві земельні ділянки на вулиці Тімірязєва біля цвинтаря) під гаражі. Не зважаючи на суспільний резонанс, депутати підтримали цей проект рішення на минулому засіданні майже одноголосно. Не голосували лише п’ятеро – Валентин Штефаньо, Олександр Волосянський, Віктор Качур, Євген Прозор, Богдан Андріїв.

Нині ж на сесії міський голова оголосив про накладення вето на прийняття цього рішення, яке депутати не подолали. Тож ці земельні ділянки залишаться у власності Ужгородської міської територіальної громади.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єкив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня