На засідання ради Берегівської міської територіальної громади з’явилися депутати лише двох фракцій

На засідання ради Берегівської міської територіальної громади з’явилися депутати лише двох фракцій

14:13 Грудень 11, 2021

Політика 2717 4 хвилини

Magyar

10 грудня відбулася чергова сесія ради Берегівської міської територіальної громади, на якій чимало питань порядку денного довелося зняти з розгляду, оскільки присутніми були депутати лише двох фракцій – «КМКС» Партії угорців України та Демократичної партії угорців України.

Як повідомив журналістам з цього приводу голова Берегівської міської територіальної громади Золтан Бабяк, на погоджувальній раді перед засіданням жодна із фракцій не попереджала, що не долучиться до сесії через політичний тиск чи будь-які інші причини.

«Усі питання порядку денного стосувалися добробуту територіальної громади, але, за винятком двох фракцій, інші депутати не брали участі в голосуванні. Виборці мають знати, що, можливо, вони приходять на засідання лише тоді, коли потрібно представляти партійні або чиїсь інші інтереси», – підкреслив Золтан Бабяк.

За словами очільника територіальної громади, депутати збираються щомісяця. Їхнє завдання – брати участь у засіданнях комісій, погоджувальної ради, у сесіях ради. «На жаль, сьогодні деякі депутати пропустили це. Прикро, адже з огляду на конструктивну співпрацю в минулому можна було б попросити про перенесення засідання, але ніхто не попередив про це. Таке ставлення завдає шкоди політичному клімату територіальної громади», – зазначив голова ОТГ.

Очільниця фракції «КМКС» Партії угорців України Кароліна Дорчі підкреслила: «Сьогоднішня відсутність є абсолютно неполіткоректною з боку інших фракцій, адже позавчора їхні голови взяли участь у погоджувальній раді, де ми обговорили всі питання й вони запевнили, що будуть на сесії».

«На нинішньому засіданні ради ми мали проголосувати за низку питань, які стосуються нашої територіальної громади та її мешканців, а також належного функціонування комунальних закладів. Тож разом із колегами-депутатами й виборцями територіальної громади чекаємо на спільну заяву фракцій «Команда Андрія Балоги», «Європейська солідарність», «Слуга народу» та «Рідне Закарпаття» про причини відсутності», – зазначила Кароліна Дорчі.

Присутні на засіданні депутати схвалили звіт голови громади про роботу виконавчого комітету міськради з вересня 2020-го по жовтень 2021 року. Було обговорено ряд питань щодо бюджету та благоустрою. Депутати проголосували за низку програм, зокрема стосовно соціального захисту нужденних, розвитку культури, підтримки роботи Берегівської дитячо-юнацької спортивної школи. Схвалили угоди про побратимство між населеними пунктами Четфолво та Леаньфолу (Угорщина), Мужієво та Чокакев (Угорщина), а також ряд земельних питань.

На завершення засідання з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні Золтан Бабяк вручив грамоти за розвиток територіальної громади, ефективне впровадження принципів демократичного самоврядування та сумлінну працю головам фракцій Кароліні Дорчі й Дьизиву Товту, начальниці управління культури та освіти Едіті Бабяк, головному спеціалісту оргвідділу Жужанні Беловарі, а також старостам населених пунктів територіальної громади: Яношу Балогу, Аттілі Надю, Маріанні Варзі й Маргіті Якаб.

CsA/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня