Питання національних меншин має залишатися на порядку денному в Раді Європи

Питання національних меншин має залишатися на порядку денному в Раді Європи

16:09 Грудень 10, 2021

Політика 1867 8 хвилин

Magyar

На своєму засіданні 8 грудня 2021 року Комітет з питань національної єдності Національних зборів Угорщини погодився, що питання національних меншин має залишатися на порядку денному Ради Європи, та одноголосно ухвалив резолюцію щодо пріоритету питання національних меншин під час головування Угорщини в Комітеті Міністрів Ради Європи.

На засіданні Комітету з питань національної єдності Національних зборів Угорщини в середу Державний секретар з питань політики безпеки Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Пейтер Стараі наголосив: питання національних меншин маємо залишати на порядку денному Ради Європи, оскільки небагато держав-членів це зроблять разом із нами чи без нас.

Держсекретар нагадав, що під час головування Угорщини в Комітеті Міністрів Ради Європи наприкінці листопада першочерговою метою було внесення зазначеного питання до порядку денного.

Пейтер Стараі назвав головування Угорщини успішним, але у зв’язку з ситуацією меншин він зазначив, що зараз у Раді Європи набагато більший політичний інтерес приділяється роботі «з іншими типами меншин». «Ми повинні бути пильними, ми повинні бути уважними, тому що в сучасній Європі це не один із пріоритетів», – зауважив він і наголосив, що це одне з питань, щодо якого має існувати національний консенсус, щоб ефективно представляти угорські інтереси.

Держсекретар зазначив, що не очікує досягнення консенсусу щодо колективних прав національних меншин у найближчому майбутньому, оскільки ці права не закріплені в законодавстві ЄС. Це схоже на подвійні стандарти, коли у випадку національних меншин йдеться про індивідуальні права, а у випадку ЛГБТ — про колективні права, зазначив Пейтер Стараі.

Ференц Андраш Калмар, уповноважений міністра, відповідальний за питання розвитку політики сусідства Угорщини, під час виступу згадав про проведені заходи на зазначену тему під час головування Угорщини.

За його словами, на першій великій конференції на цю тему розглянули рамки, на які можна покладатися в цій сфері. Зазначалося, що питання захисту національних меншин є «забутою темою» і що серйозного прогресу щодо нього в нинішньому політичному контексті не очікується, але необхідно використовувати наявні можливості. На другій зустрічі запрошені етнічні дослідницькі інститути та НУО зазначили, що європейські інституції не використовуватимуть свій досвід та потенціал у прийнятті рішень чи моніторингу. На другому заході запрошені дослідницькі інститути та громадські організації наголосили, що європейські інституції не використовують свій досвід та потенціал у прийнятті рішень чи моніторингу, додав уповноважений міністра, нагадавши, що під час третьої конференції розглянули діючу юридичну практику, а на наступній на тему «Перспективи збереження ідентичності» наголошувалося на принципах, закладених протягом шести місяців угорського головування, та важливості продовження розпочатої роботи. Ференц Андраш Калмар назвав успіхом повернення питання захисту національних меншин «на головну політичну арену».

Уповноважена прем’єр-міністра Каталін Сілі на зустрічі наголосила на важливості проголошення права на захист національної ідентичності громадянським правом п’ятого покоління. Вона зазначила, що права корінних європейських меншин мають бути закріплені у резолюції Європейського парламенту, як і права людей африканського походження.

Уповноважена міністра Гайналка Югас наголосила на важливості того, як Угорщина позиціонує себе в дискурсах про національні меншини в Раді Європи та Європейському Союзі, оскільки це також може вплинути на період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу в 2024 році.

Комітет одноголосно схвалив текст резолюції, який винесуть на розгляд парламенту.

У прийнятій резолюції Комітет з питань національної єдності висловлює задоволеня тим, що Угорщина винесла питання національних меншин на перший план під час свого шестимісячного головування в Комітеті Міністрів Ради Європи, тим самим відстоюючи права закордонних угорських громад на міжнародній арені. Комітет також вітає проведення п’яти міжнародних конференцій з питань національних меншин під час головування за участі міжнародних партнерів, спрямованих сприяти змістовному двосторонньому та багатосторонньому діалогу у сфері захисту меншин. Комітет надає великого значення «Страсбурзькій декларації про покращення становища та прав національних меншин у Європі», схваленій на конференції «Ідентичність національних меншин у різноманітних суспільствах: європейські перспективи» у Страсбурзі 19 жовтня 2021 року. У декларації Угорщина, як головуюча в Комітеті Міністрів ЄС, закликала Комітет міністрів доручити Міжурядовому комітету експертів з питань боротьби з дискримінацією створити відповідно робочу групу. Завдання робочої групи – до кінця наступного року підготувати проєкт рекомендації щодо активної політичної участі молоді – представників національних меншин, а також дослідження про регулярні проблеми та передові практики захисту регіональних мов та мов меншин у державах – членах ЄС.

Комітет вітає включення до Страсбурзької підсумкової декларації принципів, викладених у брошурі «Принципи захисту національних меншин у Європі – посилення ролі Ради Європи у захисті національних меншин», розробленої Каталін Сілі та Ференцом Калмарем.

Комітет продовжує підтримувати закордонні угорські громади, включаючи корінні національні меншини, які проживають в Європі. Комітет переконаний, що співпраця – це єдиний спосіб подолання труднощів та підтримки миру й стабільності.

(MTI/lexi, Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня