Заява Правління ТУКЗ-КМКС

Заява Правління ТУКЗ-КМКС

12:37 Грудень 8, 2021

Політика 2309 2 хвилини

Magyar

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) виступило із наступною заявою щодо законопроєктів про врегулювання питання громадянства, внесених Президентом України до Верховної Ради:

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) вітає законодавчі пропозиції Президента України, покликані врегулювати умови подвійного та множинного громадянства в країні. Внесені Президентом зміни до закону також підтверджують, що Конституція України і досі не забороняла подвійне громадянство, а напади, переслідування внесення до списків угорців Закарпаття через їхнє друге громадянство були абсолютно безпідставними.

Вважаємо законопроєкти про врегулювання питання громадянства перспективними, водночас для нас неприйнятно, що ця лібералізація супроводжуватиметься радикальною втратою прав людей із множинним громадянством, які проживають в Україні, забороною займатися державними справами та виключенням із суспільного життя. Вважаємо, що схвалення такого законодавства принизить наших співвітчизників із множинним громадянством до громадян другого сорту, що несумісне з положеннями Конституції України про запобігання та протидію дискримінації та принцип рівності.

Таке врегулювання питання громадянства порушить Міжнародний пакт ООН про громадянські та політичні права, а також основні права людини щодо заборони та обмеження у веденні державних справ, передбачені Європейською Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та відповідним її Протоколом.

Через це пропонуємо відкликати ці законопроєкти та вилучити їх із порядку денного.

м. Ужгород, 7 грудня 2021 р.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня