Президент Португалії ветував закон про евтаназію

Президент Португалії ветував закон про евтаназію

12:28 Грудень 3, 2021

Політика 613 3 хвилини

Magyar

Рішення накласти вето на відповідний законопроєкт президент прийняв, імовірно, з політичних міркувань, оскільки у січні в Португалії відбудуться парламентські вибори.

Президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза наклав вето на ухвалений парламентом цього місяця законопроєкт, який дозволив би легалізувати евтаназію, повідомляє Politico.

Президент обґрунтував вето тим, що в законопроєкті не достатньо точно визначені умови для подання заяви про смерть із медичною допомогою. Таким чином, проєкт знову потрапив на розгляд до законодавців, які або подолають вето президента, або перепишуть його з відповідними правками.

Але тут уже все залежатиме від політики, оскільки наступного разу вони матимуть можливість зробити це 30 січня – вже після наступних парламентських виборів. І невідомо, чи збереться парламентська більшість, яка виступає за легалізацію евтаназії.

Ребело де Соуза вказав на те, що евтаназію можна просити у випадку смертельної хвороби, але закон у декількох пунктах містить термін «невиліковна хвороба», а в одному місці вжито формулювання «серйозна хвороба».

За словами президента Португалії, критерії дозволу евтаназії в пропозиції є ширшими, тому він вважає зміст документу набагато більш радикальним, ніж та позиція, яку приймає суспільство.

Не всі відреагували позитивно на вето президента. Зокрема Педро Філіпе Соареш, політик лівих сил, який виступає за евтаназію, заявив, що це «цинічний» крок президента, і запевнив, що евтаназія рано чи пізно буде легалізована в Португалії.

А депутат від соціалістів Ізабель Морейра вважає, що вето президента пов’язане насамперед із його особистим несприйняттям евтаназії, тому це не нормальне вето.

Ребелу де Соуза наклав вето на законопроєкт про евтаназію вже вдруге. Раніше він направив документ на розгляд Конституційного суду, який також визнав його неточним.

Джерело: liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня