В Афганістані видали указ про права жінок

В Афганістані видали указ про права жінок

13:44 Грудень 3, 2021

Політика 893 4 хвилини

Magyar

В Афганістані верховний лідер радикального руху “Талібан” Хайбатулла Ахундзада видав спеціальний указ про права жінок. Про це сказав офіційний представник талібів Забіхулла Муджахід, повідомляє Інтерфакс, пише Корреспондент.net.

В указі наголошується, що керівництво “Талібану” доручає всім відповідним посадовим особам, релігієзнавцям та старійшинам племен зробити серйозні кроки для реалізації наступних прав жінок: для укладення шлюбу потрібна згода дорослої жінки, ніхто не може змусити жінок вийти заміж.

Як йдеться в указі, “жінка – це не багатство, а шляхетна і вільна людина”, ніхто не може віддати її будь-кому в обмін на будь-які блага. “Після смерті чоловіка, після закінчення шаріатської іди (чотири місяці та десяти ночей або вагітності), вдова не може бути насильно видана заміж”, – наголошується в указі.

У документі йдеться, що вдова має право отримати придане від свого нового чоловіка.

“Жінка має право на фіксовану частку спадщини у майні її (померлого) чоловіка, дітей, батька та інших родичів. Ніхто не може позбавити її цього права”, – зазначається у повідомленні.

В указі також йдеться, що той, хто перебуває в декількох шлюбах, зобов’язаний надати права всім жінкам відповідно до шаріату і дотримуватися справедливості у стосунках між ними.

Міністерству у справах хаджу та релігії доручено заохочувати вчених та проповідників щодо керівних принципів, які стосуються прав жінок, щоб через їхні проповіді люди могли зрозуміти, що придушення жінок та заперечення їхніх прав приведе до гніву Аллаха, наголошується у документі.

Міністерству інформації та культури рекомендовано постійно розповсюджувати корисні матеріали щодо прав жінок у письмовій та звуковій формі, використовуючи свої власні засоби. Вказано також у максимально можливому ступені видавати найважливіші брошури для того, щоб привернути увагу вчених до шаріатських прав жінок, підвищити обізнаність і запобігти гнобленню, що триває.

Верховний суд повинен дати вказівку всім судам розглядати петиції жінок, особливо вдів, щодо їхніх прав та утисків щодо них у принципі та не піддавати їх дискримінації.

Губернаторам та головам округів доручено повною мірою співпрацювати з цими міністерствами та Верховним судом у виконанні цього указу.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня