Суду ЄС радять відхилити скарги Польщі та Угорщини щодо «грошей за верховенство права»

Суду ЄС радять відхилити скарги Польщі та Угорщини щодо «грошей за верховенство права»

15:05 Грудень 2, 2021

Політика 891 3 хвилини

Magyar

Суду ЄС рекомендують відхилити претензії Угорщини та Польщі, які вони висувають проти механізму, що прив’язує виплату грошей з бюджету Євросоюзу до дотримання верховенства права.

Відповідний висновок і рекомендацію дав генеральний адвокат суду Кампос Санчес-Бордона, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу суду.

Висновок генерального адвоката ще не є остаточним рішенням суду. Суд ЄС може винести й інше рішення, але зазвичай погоджується з позицією генерального адвоката.

“Позови, подані Угорщиною та Польщею проти режиму обумовленості задля захисту бюджету Євросоюзу у разі порушення принципів верховенства права, мають бути відхилені”, – вважає Бордона.

Генеральний адвокат наголосив, що цей режим був прийнятий на доречній правовій основі, сумісний зі статтею 7 Договору про Європейський Союз та відповідає принципу правової визначеності.

Польща та Угорщина звернулися до Суду ЄС щодо постанови, яка обумовлює виплату коштів з бюджету Євросоюзу дотриманням державами-членами верховенства права. Польський уряд заявив, що таке рішення не має юридичного підґрунтя в договорах і є втручанням в компетенцію держав-членів, тим самим порушуючи законодавство Європейського Союзу.

Цей механізм, також відомий як “гроші за верховенство права”, стосується можливості утримувати виплати країнам, які не гарантують, що кошти ЄС будуть розподілені належним чином.

Згідно з попередніми рішеннями Суду ЄС, польські суди, які мають вирішальне значення у вирішенні спорів у таких справах, занадто залежні від уряду, щоб можна було довіряти їх неупередженості.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня