karpat.in.ua

Євросоюз думає про створення власної армії

Значним недоліком Європейського Союзу є відсутність власної військової сили, тож він може піддаватися зовнішнім атакам і не має можливості долучатися до військових дій своїх союзників. Почасти через це в ЄС розробили план створення до 2025 року сил швидкого реагування чисельністю в п’ять тисяч осіб для втручання в різні кризи, щоб не було потреби покладатися на американську армію, повідомляє Reuters.

За даними інформаційного агентства, об’єднані сили включатимуть наземні, повітряні та морські підрозділи, які можна мобілізувати в разі виникнення кризи. Міністри закордонних справ і оборони Євросоюзу почали обговорення питання цього тижня, конкретні плани можуть з’явитися вже в березні наступного року.

Словенія, яка наразі головує в ЄС, повідомила, що реакція урядів членів Європейського Союзу була загалом позитивною, але виникли певні суперечки в питанні політики безпеки: одні більше стурбовані Росією, інші – терористичними атаками.

Два десятиліття тому лідери Євросоюзу вже намагалися створити діючу армію чисельністю від 50 до 60 тисяч осіб, але безуспішно. Нинішня пропозиція Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля є набагато більш конкретним планом, який може бути схвалений міністрами.

Згідно із задумом, не кожна країна Європейського Союзу має направляти військових до об’єднаної армії, але щоб її задіяти, необхідно буде досягти консенсусу, тобто всі держави-члени мають погодитися на проведення запланованої операції.

Боррель також хоче створити відповідну базу матеріально-технічного забезпечення військових, систему командування та можливості для повітряного транспортування.

Сполучені Штати неодноразово давали сигнал про те, що Європейський Союз має створити власну армію, яку можна негайно розгорнути в разі потреби. Президент Джо Байден заявив, що вона стала б чудовим доповненням військ НАТО, якщо виникне необхідність.

Джерело: Liner.hu