Німеччина звинувачує Росію у гібридних атаках на країни Європейського Союзу

Німеччина звинувачує Росію у гібридних атаках на країни Європейського Союзу

14:06 Лютий 17, 2020

Політика 2825 4 хвилини

Президент найпотужнішої країни Європейського Союзу – Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прямо звинуватив Росію в анексії українського Криму, яка на жаль сталася «без огляду на міжнародне право». Про це він заявив у промові, що відкривала Мюнхенську конференцію з безпеки. «Вона (Росія – авт.) знову зробила військову силу і насильницьке переміщення кордонів інструментом політики», – підкреслив пан Штайнмаєр.

Також президент Німеччини звинуватив Росію, США і Китай в національному егоїзмі, який призводить до «зростання недовіри, зростання озброєнь і нестачі безпеки».

За словами президента Німеччини, девізом влади США є теза, що кожна країна повинна «ставити свої інтереси вище чужих». «Як ніби, коли кожен думає про себе, враховані інтереси всіх», – заявив пан Штайнмаєр.

За його словами, Китай теж визнає міжнародне право лише тоді, коли це не суперечить його інтересам.

Підтримала цю тезу і міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка під час свого виступу на Мюнхенської конференції з безпеки також звинуватила Росію у гібридних атаках на країни Євросоюзу.

За її словами, сучасна Росія через свої гібридні атаки і повну зневагу до територіального суверенітету усе більше тисне на європейські держави. Поряд із тим, пані Крамп-Карренбауер прагне, щоб Німеччина і Європа загалом йшли своїм власним курсом розвитку та активно відстоювали власні інтереси.

«І тут не йдеться лише про системну конкуренцію між США і Китаєм або про відносини з Росією, яка гібридними атаками і зневагою до територіального суверенітету тисне на європейські держави – від України до Латвії, Литви та Естонії, здійснює напади у Великій Британії і у нас, у Німеччині», – сказала пані міністр.

Пані Аннегрет зауважила, що західним ідеалам нині кидають виклик не лише ідеологічно, а й цілком конкретно. Як приклад вона навела незаконну анексію Криму, атаки ісламістських терористів, війну в Сирії та розповсюдження ядерної зброї.

На думку очільниці Бундесверу, німці вже багато роблять для безпеки, кризового менеджменту та попередження криз, але недостатньо. Європа, Німеччина повинні розвинути в собі більше спроможності та насамперед волі до дії.

«Я бачу, як Європа і особливо моя країна зобов’язані розвивати більше здатності до дії та більше волі до дії. Тому що ми, німці та європейці, дивимось на стратегічну ситуацію, яка все більше визначається конкуренцією між великими державами – США та Китаєм…

Ми твердо стоїмо на боці свободи, права, демократії та розподілу повноважень, ми за багатосторонність та вільну справедливу торгівлю та відкритість суспільства. Ми, німці та європейці, маємо, можемо та хочемо робити більший вклад в міжнародну політику», – запевнила пані міністр.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня