karpat.in.ua

Москва звинувачує Apple і Google у впливі на вибори в Росії

На пресконференції в четвер у Москві речниця МЗС РФ звинуватила американські ІТ-компанії у втручанні у внутрішні справи країни. За словами Марії Захарової, неприйнятним є, зокрема, те, що Apple і Google не відповідають на офіційні запити про «екстремістський» матеріал, який поширюють напередодні російських парламентських виборів, передає інформаційний портал MTI.

«Ми вважаємо, що подібна зарозуміла, вибіркова поведінка, як і демонстративне ігнорування багаторазових звернень уповноважених російських структур щодо визнаного екстремістським контенту набуває по-справжньому неприйнятного характеру у світлі поточних електоральних процесів», – зазначила Марія Захарова.

Як заявила речниця МЗС РФ, дві американські компанії створюють умови, які можна «широко тлумачити не лише як спробу втручання у внутрішні справи, але й у виборчий політичний процес».

«Ми вважаємо, що подальший внесок американських ІТ-монополій у розповсюдження незаконних матеріалів можна по праву трактувати як втручання у внутрішні справи Росії», – підкреслила вона.

А відтак наголосила на тому, що Google та Apple при цьому виявляють велику «законослухняність і готовність до діалогу» із владою в країнах Заходу, тож подібна «політична сегрегація неприпустима».

Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) у четвер попередила Apple та Google, що їх можуть оштрафувати, якщо вони не видалять із свого магазину продуктів додаток, створений російським опозиційним політиком Олексієм Навальним.

Програма показує, що в кожному виборчому окрузі, швидше за все, до парламенту балотуватиметься кандидат від правлячої партії «Єдина Росія».

За даними Роскомнагляду, відмову видалити додаток можна кваліфікувати як втручання у внутрішні справи Росії.

17–19 вересня російські виборці голосуватимуть за кандидатів до нижньої палати федерального парламенту. Водночас безпосередньо обиратимуться керівники 9 регіонів, а опосередковано ще троє, а також вирішуватиметься доля 39 регіональних законодавчих органів.

У червні суд Москви визнав екстремістськими й заборонив три організації, пов’язані з Навальним. Після цього в Росії був прийнятий закон, який забороняє участь у виборах представників екстремістських угруповань, зокрема найвідомішого критика Кремля Олексія Навального та його соратників. Кілька засобів масової інформації, пов’язаних з опозицією, були визнані іноземними агентами.

Джерело: MTI