Країни ЄС – сусіди України підтримали «кримську резолюцію» на Генеральній Асамблеї ООН
Генеральна Асамблеї ООН на пленарному засіданні 18 грудня ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». За інформацією Укрінформу, резолюцію підтримали 65 країн, «проти» голосувало – 23, утрималися – 83.
Що надзвичайно важливо, Україну підтримали її друзі-країни ЄС – Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія та Румунія. Ця підтримка сьогодні як ніколи потрібна Україні на її євроатлантичному шляху.
Ця резолюція засуджує зміну Росією демографічної картини в Криму шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення, а також «закликає Російську Федерацію звільнити всіх українських громадян, котрі незаконно утримуються, та забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну», засуджує маніпулятивне використання поняття «терористична діяльність», зокрема щодо затриманих представників «Кримської солідарності». Про це повідомляє постійне представництво України в ООН у соціальній мережі Твіттер.
У документі також міститься заклик до міжнародної спільноти продовжити «адвокацію» – зусилля інших країн та міжнародних організацій щодо звільнення українських політв’язнів.
Резолюція зобов’язує генерального секретаря ООН готувати доповіді для Генасамблеї щодо виконання резолюції.
Ключовими положеннями резолюції ООН стали наступні позиції:
- ООН вимагає від Росії “припинити підтримку зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення людей”;
- ООН “засудила масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи “Кримська солідарність”;
- Генасамблея також закликала припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлення думок, зокрема до початку окупації.
- Резолюція засуджує практику призову чоловіків до Збройних сил РФ та кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби державі-окупанту.
- Також у резолюції є вимога негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на батьківщину.
До речі, у цьому документі ООН для оцінки ситуації в Криму вперше застосовується термін «агресія».
Це вже четверта резолюція ООН щодо порушення прав людини в окупованому Криму.
Проти ухвалення резолюції, крім РФ, голосували Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, Киргизстан, М’янма, Нікараґуа, Філіппіни, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела та Зімбабве.
Як вже повідомляв Укрінформ, 14 листопада проєкт резолюції схвалив Третій комітет ГА ООН. Раніше Генасамблея ООН ухвалила три резолюції щодо порушення прав людини в Криму – у 2016, 2017 та 2018 роках.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися