Лідер однієї з бельгійських партій запропонував розділити країну
Очільник консервативної фламандської націоналістичної партії «Новий фламандський альянс» (N-VA), бургомістр бельгійського Антверпена Барт де Вевер у день національного свята країни заявив про свою мрію відокремити від королівства Фландрію (північний регіон, де офіційною мовою є нідерландська) і приєднати її до сусідніх Нідерландів.
Політик описав довгострокові цілі N-VA в бельгійсько-фламандському телевізійному шоу Kanaal Z. «Я підтримав створення Великих Нідерландів ще в 1993 році й ніколи не відмовлявся від своєї мрії про те, щоб усі, хто говорить нідерландською мовою, знову стали частиною великої нації», – заявив в інтерв’ю Барт де Вевер, зазначивши, що об’єднання Фландрії та Нідерландів створило б одну із найсильніших економічних агломерацій у світі. Він стверджує, що Антверпен та Роттердам як найважливіші комерційні порти Північно-Західної Європи вже самі по собі зміцнювали б економіку країни.
Як відомо, Фландрія колись належала до Нідерландів, а в 1585 році, під час Вісімдесятилітньої війни, або Голландської війни за незалежність, відірвалася від півночі країни й залишилася під владою Іспанії як частина союзу Аррас (нині Бельгія, Люксембург та північна Франція разом узяті). З цього приводу лідер N-VA заявив, що якби міг померти як житель Південних Нідерландів унаслідок возз’єднання, то помер би щасливішим, ніж залишаючись бельгійцем.
Барт де Вевер є засновником радикальної партії «Новий фламандський альянс», яка виступає за максимальну автономію, а в перспективі й незалежність Фландрії. Ця політична сила перемогла в регіоні на останніх парламентських виборах у 2019 році, але не змогла увійти до уряду країни. Проти неї об’єдналися відразу сім партій, які представляють майже весь політичний спектр Бельгії. Разом вони змогли набрати необхідну кількість мандатів для забезпечення парламентської більшості й формування уряду.
Ідея відокремлення фламандських провінцій тривалий час викликала політичну напругу в Бельгії. У 2010 році країна пережила 8-місячну урядову кризу, оскільки політики у двох областях не змогли домовитися про створення коаліції для управління державою.
21 липня Бельгія відзначила національне свято – День присяги короля. Цього року святкові заходи були зведені до абсолютного мінімуму через обмеження, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу, та повінь14–16 липня, яка забрала життя понад 30 осіб. У країні 20 липня провели день жалоби за загиблими.
Джерело: (origo.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися