Вперше за три десятиліття президент Китаю відвідав Тибет

Вперше за три десятиліття президент Китаю відвідав Тибет

17:39 Липень 24, 2021

Політика 1382 3 хвилини

Magyar

Президент Китаю Сі Цзіньпін приурочив свій візит до 70 річниці окупації Китаєм Тибету.

Візит президента Китаю в особі Сі Цзіньпін у Тибетський автономний район на південному заході країни – перший за останній час – 31 рік. Китайське державне інформаційне агентство «Сіньхуа» вперше повідомило про візит президента в п’ятницю, хоча він розпочався двома днями раніше, коли Сі Цзіньпін прибув у Ніньчиб, що на кордоні з Індією.

Візит Сі Цзіньпіня був приурочений до сімдесятої річниці китайської окупації Тибету – «мирного визволення» Тибету, в трактовці Китаю. У 2008 році в цьому районі спалахнуло повстання проти китайського керівництва. У наступні роки були поокремі випадки самоспалення тибетських буддистських ченців на знак протесту.

Державне телебачення CCTV повідомило, що під час візиту президента Китаю він наголосив на важливості зміцнення відносин між різними етнічними групами. Однак він також зазначив, що китайський народ повинен захищати територію країни. Більш ніж роком раніше, 15 червня 2020 року, між китайськими та індійськими солдатами, дислокованими на кордонах спірних територій, виникла сутичка, яка призвела до жертв.

У Ладаку, який належить до регіону Кашмір, Китай претендує на площу майже 90 тисяч квадратних кілометрів, в той час як Індія стверджує, що 38 тисяч квадратних кілометрів підконтрольного Китаю – плато Акса Цинь – є природною частиною Ладакху, який, таким чином, повинен належати Індії.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня