karpat.in.ua

Грузія, Молдова та Україна підписали спільну декларацію про намір вступити до ЄС

У понеділок на міжнародній конференції в Батумі президенти Грузії, Молдови та України підписали спільну заяву про те, що їхні країни мають намір стати членами Євросоюзу. У заході взяв участь також Шарль Мішель, президент Європейської ради, яка об’єднує лідерів держав – членів ЄС.

Момент підписання транслювався в прямому ефірі на сторінці президента Грузії Саломе Зурабішвілі у Facebook.

«Після підписання декларації ми, три країни, більше не будемо колишніми. Ми станемо ще ближчими. Чорне море вже не буде тим самим. Воно стане символом об’єднання, єдності, близькості трьох держав. Для досягнення цієї мети ми будемо зобов’язані співпрацювати з Європейським Союзом на основі принципу відкритого моря», – заявила президент Грузії на пресконференції.

Однак на міжнародній конференції «Грузія європейським шляхом» президент України Володимир Зеленський поставив під сумнів доцільність саміту Східного партнерства в грудні, якщо на ньому не відбудеться предметного діалогу про перспективи членства в Євросоюзі. Програма Східного партнерства ЄС спрямована на зміцнення й поглиблення політичних та економічних відносин між державами – членами Європейського Союзу й шістьма країнами-партнерами в Східній Європі та на Південному Кавказі: Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Зеленський запропонував голові Європейської ради переглянути питання європейської інтеграції Києва.

Президент Молдови Мая Санду заявила, що новий парламент її країни, обраний на дострокових виборах, має політичну волю як до впровадження реформ, так і до зближення з ЄС.

Три президенти взяли участь також у тристоронній зустрічі між країнами в травні в рамках формату «Асоційоване тріо».

На батумській конференції президент Європейської ради запевнив лідерів трьох держав, що ЄС і надалі буде їхнім «надійним партнером» у здійсненні необхідних реформ.

У середині травня міністри закордонних справ України, Молдови та Грузії підписали в Києві меморандум про співпрацю між своїми країнами в питанні інтеграції до ЄС, створивши так зване «Асоційоване тріо».

Джерело:  (origo.hu)