karpat.in.ua

Конституційний суд Польщі визнав рішення суду ЄС неконституційним

У середу Конституційний суд Польщі визнав неконституційними заходи, тимчасово розпоряджені Судом Європейського Союзу проти норм щодо дисциплінарної відповідальності польських суддів.

У своєму рішенні Конституційний суд постановив, що польські судді не стануть суддями Європейського Союзу при застосуванні законодавства Співтовариства, і наголосив, що Дисциплінарна палата Верховного суду Польщі є єдиною, яка має санкційні повноваження в польській судовій системі. Майже одночасно із засіданням у Варшаві віцепрезидент Суду ЄС Розаріо Сільва де Лапуерта представив рішення суду, що базується в Люксембурзі, в якому ЄС знову закликав Польщу негайно призупинити рішення, прийняті польською Дисциплінарною палатою, враховуючи те, що незалежність та неупередженість палати не є гарантованими. Суд ЄС також опублікував заяву, в якій нагадує, що згодом винесе рішення по суті справи та зазначить, що це положення не зачіпає питання основного позову. Після оголошення рішення Конституційного суду Польщі міністр юстиції та генеральний прокурор країни Збігнєв Зьобро заявив, що із задоволенням прийняв єдиний можливий вирок.

Конституція Польщі та верховенство права мають перевагу над спробами політичного використання органів Європейського Союзу з метою втручання у внутрішні справи держав-членів, в цьому випадку Польщі, – заявив він. Зьобро також наголосив, що польська конституція є найважливішим юридичним документом у країні, маючи на увазі поточну справу, в якій, як очікується, буде винесений вирок у четвер, проголосивши примат польського законодавства над законодавством ЄС. Польський уповноважений з прав людини Адам Боднар на рахунок рішення заявив: рішення є черговим кроком до відмови Польщі від законодавства ЄС та фактичного відокремлення Польщі від європейської легітимності. В квітні минулого року Суд ЄС наказав призупинити дію положень Дисциплінарної палати Польщі, після чого уряд Варшави звернувся до Конституційного суду Польщі, запитавши висновку колегії щодо того, чи має право орган ЄС наказувати попередні заходи, винесені проти Польщі.

Джерело:  (pestisracok.hu)