Україна залишиться транзитною країною і після завершення будівництва «Північного потоку 2»
Трубопровід «Північний потік 2», який оминає Україну, не ліквідує її роль як транзитної країни для постачання російського природного газу до Європейського Союзу, заявила в Берліні канцлерка Німеччини Ангела Меркель перед переговорами з українським президентом.
На брифінгу з Володимиром Зеленським вона підкреслила, що Україна є і залишатиметься транзитною країною для Німеччини. «В Україні спостерігається сильна стурбованість з приводу будівництва, яке завершується, і ми ставимося до цього серйозно та робимо все можливе, щоб дати чітко зрозуміти, що «Північний потік 2» не замінює обіцяні транзитні відвантаження», – заявила Ангела Меркель.
Вона також зазначила, що обговорить це питання не тільки з президентом України, але й лідером США Джо Байденом під час візиту до Вашингтона, який розпочнеться в середу, оскільки Сполучені Штати також надають великого значення транзиту газу Україною.
Крім того, канцлерка повідомила, що Німеччина виділить нашій країні півтора мільйона доз вакцин для боротьби з епідемією коронавірусу.
Володимир Зеленський наголосив, що Київ продовжує розглядати трубопровід «Північний потік 2» як загрозу безпеці держави й хоче не обіцянок, а гарантій збереження транзитного статусу.
Він пояснив, що вважає за краще порушити питання щодо газопроводу під час переговорів про мирне врегулювання кризи на сході України у так званому нормандському форматі, тобто за участю України, Німеччини, Франції та Росії. Ця формація має бути доповнена Сполученими Штатами в питанні енергетики, а саміт треба провести якомога швидше, додав президент.
«Північний потік 2» – це нова лінія трубопроводів системи «Північний потік», яка з’єднує Німеччину безпосередньо з Росією і проходить дном Балтійського моря. Роботи з будівництва планують завершити не пізніше серпня.
Німецький уряд з самого початку підтримував цю інвестицію, адже розраховує завдяки їй посилити безпеку постачання газу. Противники будівництва газопроводу, зокрема США, побоюються, що в Німеччині може зрости вплив Москви, а також що Кремль чинитиме на Україну ще більший тиск, ніж раніше.
Під час свого візиту до Берліна в червні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що, хоча вони все ще не згодні з Німеччиною, однак не хочуть перешкоджати завершенню будівництва. Водночас Сполучені Штати прагнуть не допустити, щоб Росія могла використовувати енергоносії як зброю проти України або інших держав.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися