ООН вважає будівництво поселень Ізраїлем військовим злочином

ООН вважає будівництво поселень Ізраїлем військовим злочином

19:06 Липень 10, 2021

Політика 993 2 хвилини

Magyar

Організація Об’єднаних Націй (ООН) вважає будівництво Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан військовим злочином. Про це заявив спеціальний доповідач ООН із прав людини внутрішньо переміщених осіб Майкл Лінк під час виступу на засіданні Ради ООН із прав людини, яке Ізраїль бойкотував.

За його словами, ізраїльські поселення дорівнюють військовому злочину. Цей висновок зобов’язує міжнародне співтовариство чітко дати зрозуміти Ізраїлю, що здійснена ним незаконна окупація, нехтування міжнародним правом та міжнародною громадською думкою більше не можуть залишатися безкарними.

Чимало країн світу погоджується, що політика створення поселень Ізраїлю є явним порушенням міжнародного права. Однак Ізраїль дотримується протилежної точки зору, яку уряд обгрунтовує історичними, релігійними причинами та безпекою.

На засіданні Ради ООН із прав людини в Женеві представниця Європейського Союзу Лотте Кнудсен також назвала незаконним будівництво поселень. «Примусові переселення, виселення, руйнування будівель та захоплення будинків лише погіршують і без того напружену ситуацію», – вважає Лотте Кнудсен.

За словами спеціального доповідача ООН Майкла Лінка, зараз у Східному Єрусалимі та на на Західному березі річки Йордан є майже триста єврейських поселень, де проживає понад 680 тисяч ізраїльтян. А посол Палестини в ООН повідомив, що Ізраїль утримує понад п’ять тисяч палестинців, чимало з них уже понад двадцять років.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня