В Ужгороді відбулось чергове засідання Закарпатської обласної ради
24 червня в Ужгороді відбулось чергове засідання Закарпатської обласної ради. Пекельна спека схоже далася в знаки, адже досить гаряче було і в сесійній залі, де градус напруги був, напевно, рекордно високим за останні роки.
На засіданні зареєструвалось 60 депутатів. У сесійній залі окрім обласних обранців, чиновників, представників консульств сусідніх держав та інших запрошених гостей були присутні також народні депутати «слуги народу» Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх, Михайло Лаба та Микола Тищенко – голова Закарпатського осередку президентської партії.
Останнім часом у соціальних мережах обговорювались чутки про переформатування коаліції у Закарпатській обласній раді. І хоча офіційних повідомлень з цього приводу не було, сьогодні очікували певних подій, котрі мали підтвердити або ж спростувати дану інформацію.
Отож під час засідання вже на етапі формування порядку денного виникли бурхливі суперечки між представниками різних фракцій. Річ у тім, що у переліку питань з’явився пункт про зміну керівників постійних комісій. А відтак представники фракцій «ЄС», «Батьківщини» та «Рідного Закарпаття» палко переконували присутніх про грубе порушення регламенту. Депутати посилалися на те, що включення у порядок денний проекту рішення з голосу має підтримати не менше ніж дві третини складу обласної ради. Натомість це рішення було прийнято простою більшістю.
Зі свого боку депутати від ОПЗЖ, зокрема представник регламентної комісії Віктор Русин, переконували, що рішення про включення питання у порядок денний було прийнято ще на засіданні комісії. Однак, до нього апелювали: чому проєкт рішення не було опубліковано за 10 днів до початку сесії, як це передбачено законодавством.
У процесі обговорення даного проєкту між депутатами щоразу відбувались гострі перепалки з переходом на особисті образи, у чому особливо відзначились представники «ЄС» та «ОПЗЖ». Так чи інакше питання у порядок денний було включено, і підтримано 35 голосами депутатів обласної ради.
Таким чином головами постійних комісій Закарпатської облради було обрано таких депутатів:
- постійну депутатську комісію з питань бюджету очолив Іван Чубирко із «ОПЗЖ»;
- з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій – Василь Брензович, фракція «КМКС»;
- з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації – Володимир Паульо, «Команда Андрія Балоги».
- з питань екології та використання природних ресурсів – Василь Якубець, фракція «За майбутнє»;
- з питань охорони здоров’я – Петро Добромільський, «Слуга Народу»;
- з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики – Ілдика Орос, «КМКС»;
- з питань законності, правопорядку та регламенту – Василь Іванчо, «За майбутнє»;
- з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації – Віктор Русин, «ОПЗЖ».
Отже, за результатами даного голосування можемо зробити висновок, що вже колишня негласна коаліція у складі «Слуги народу», «Рідного Закарпаття», «Батьківщини» та «Європейської солідарності» припинила своє існування. Адже окрім «слуг народу» жодного представника цих партій немає серед нових голів постійних комісій. І саме представники цих фракцій наполягали на тому, що відбулось порушення регламенту.
Оголошення про створення нової коаліції не відбулось, як і не відбулось логічних у такому випадку змін у керівництві Закарпатської обласної ради. Однак, це питання, звичайно, зависло у повітрі, й скоріше за все буде вирішено під час наступних пленарних засідань.
Водночас можна констатувати, що нова більшість імовірно складатиме близько 35 депутатів, котрі проголосували за нових голів постійних комісій. І окрім «Слуги народу» це будуть представники зовсім інших фракцій Закарпатської обласної ради.
Розпад колишньої більшості у Закарпатській облраді підтверджується також заявою закарпатського осередку партії «Європейська солідарність», котрі звинуватили своїх колег у, не більше не менше, як «олігархічно-офісному перевороті у облраді».
Варто додати, що цього спекотного, у всіх відношеннях, сесійного дня були прийняті й інші важливі для Закарпатської області рішення. Деякі навіть одноголосно.
До таких відноситься питання про долю школи-інтернату у Великому Березному, саме існування якої донині висіло на волосині. Його поставили на голосування першим у порядку денному і одностайно вирішили припинити процедуру ліквідації навчального закладу. Адже його прийняття вимагали численні протестувальники, котрі, незважаючи на пекельне сонце, зібрались біля входу в Закарпатську ОДА, а також делегували своїх представників до сесійної зали. Нагадаємо, це питання не підтримали на минулому засіданні обласної ради, а працівники закладу та інші небайдужі закарпатці вже не вперше мітингують з цього приводу.
Одноголосно також було прийнято рішення про підтримку обдарованої молоді через зміну умов оплати за навчання студентів із числа провідних спортсменів Закарпаття у закладах вищої освіти.
Майже одноголосно підтримали і питання про встановлення партнерських відносин між Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина). До слова у сесійні залі сьогодні перебував і Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло.
Також депутати прийняли звіт начальника обласного Управління ГУНП у Закарпатській області Ярослава Колесника про стан та результати боротьби зі злочинністю у краї за 2020 рік.
У ході засідання обласні обранці, не без палких дискусій, затвердили Програму безбар’єрного простору у Закарпатській області на 2022-2024 роки з умовою внесення на наступному засіданні до неї змін. Річ у тім, що деякі депутати заявили, що документ фактично пустий і голосування відбувається лише за назву. На що присутні почули відповідь компетентних чиновників, мовляв його треба прийняти бо він дуже важливий, а зміни будуть внесені згодом. Незважаючи на численні зауваження рішення таки було прийнято.
Депутати також проголосували за внесення змін до рішення Закарпатської облради «Про лічильну комісію обласної ради». А наостанок, традиційно, прийняли ряд дуже важливих звернень до вищих органів влади щодо наболілих питань. Зокрема, звернення облради до Кабінету Міністрів щодо невідкладного розгляду та прийняття постанови уряду «Питання реалізації пілотного проєкту організації управління чергами автотранспорту перед міжнародними автомобільними пунктами пропуску «Електронна черга перетину кордону», звернення Закарпатської обласної ради щодо врегулювання ситуації, пов’язаної з діяльністю фондів, створених ГО «Товариство угорської культури Закарпаття», звернення до ВРУ щодо прискорення прийняття законопроєкту № 5599, що стосується деолігархізації, та інші.
Руслан ФАТУЛА, “Карпатський об’єкив”
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися