В Угорщині хочуть, щоб Україна дозволила використовувати угорську мову у всіх сферах

В Угорщині хочуть, щоб Україна дозволила використовувати угорську мову у всіх сферах

09:11 Червень 22, 2021

Політика 1140 2 хвилини

Magyar

Україна повинна надати угорській меншині право використовувати свою мову в усіх сферах, у тому числі в освіті, культурі та державному управлінні.

Про це в ході дебатів у ПАРЄ заявив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто

У своєму вступному слові він підкреслив, що для Угорщини питання прав меншин залишається ключовим, і зазначив, що в країнах Євросоюзу “повинні бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні”. При цьому міністр не згадав жодну країну.

Пізніше, в ході дебатів, Сійярто уточнив, що його претензії відносяться до України, де проживають угорці, і висловив упевненість, що мова йде про “відновлення такого права” для них.

“Ми були розчаровані, коли побачили, що після підтримки нами європейських прагнень України парламент (Верховна рада – Ред.) прийняв рішення проти прав меншин у сферах освіти, медіа та державного управління”, – додав міністр.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня