Саміт НАТО: у житті Альянсу починається новий етап

Саміт НАТО: у житті Альянсу починається новий етап

16:34 Червень 12, 2021

Політика 428 3 хвилини

Magyar

Саміт лідерів країн – членів НАТО, який почнеться в понеділок, 14 червня, відкриє новий етап у житті Альянсу, адже очікується схвалення ініціативи НАТО щодо реформ, реалізація яких триватиме до 2030 року й полягатиме в зміцненні колективної оборони та ключової інфраструктури, заявив секретар організації на пресконференції в п’ятницю.

Столтенберг підкреслив: «Ми живемо в епоху глобальної конкуренції, коли без співпраці жодна країна чи континент не може боротися із загрозами, з якими ми стикаємося: з постійним терором та кібератаками, зміною клімату, ризиками, які спричиняють дедалі більш впливовий Китай та Росія зі своєю агресивною поведінкою».

Генеральний секретар очікує, що на саміті країни-члени приймуть ініціативу щодо реформ НАТО-2030, яка стосується підтвердження цінностей Альянсу та захисту міжнародного порядку, заснованого на правилах. За його словами, потрібно буде більше політичних консультацій, зміцнення військових позицій організації, підвищення їхньої готовності, а також вкладення більшої суми коштів у колективну оборону для посилення оборонних інновацій у всіх країнах – членах Альянсу.

Як заявив Єнс Столтенберг, якщо держави-члени домовляться, НАТО створить новий центр для сприяння розширеному співробітництву в галузі технологій між країнами – членами Альянсу та інноваційний фонд для підтримки інновацій у сфері безпеки й оборонних технологій. Стосовно захисту клімату він зазначив, що очікує на чітке політичне зобов’язання союзників щодо нульового рівня викидів під час військових операцій.

Єнс Столтенберг наголосив і на необхідності розробки нової оборонної стратегії захисту від кібератак, яка вимагає належних технічних можливостей, військового планування та політичних консультацій. Він збирається дати чіткий сигнал на саміті, що НАТО потребує такої ж ефективної оборони в космосі, як і в інших сферах.

«Космос є для нас важливим для навігації, збору інформації та запобігання ракетним атакам», – підкреслив він.

Генеральний секретар зазначив, що організація й надалі буде підтримувати дві найважливіші країни-партнери – Україну та Грузію, а також продовжуватиме допомагати Афганістану після закінчення своєї військової місії.

(portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня