Ігор Жовква обговорив з дипломатичним радником Прем’єр-міністра Угорщини розвиток політичного діалогу

Ігор Жовква обговорив з дипломатичним радником Прем’єр-міністра Угорщини розвиток політичного діалогу

09:31 Червень 4, 2021

Політика 927 3 хвилини

Magyar

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з дипломатичним радником Прем’єр-міністра Угорщини Яношем Баллою.

Співрозмовники позитивно оцінили підсумки останніх двосторонніх контактів, зокрема нещодавньої зустрічі глав МЗС України та Угорщини й другого засідання робочої міжвідомчої групи з питань освіти, що відбулися у травні.

Ігор Жовква відзначив налаштованість української сторони на подальший пошук взаємоприйнятного рішення з чутливих питань щодо освіти та національних меншин у межах чинного українського законодавства.

Сторони обговорили подальші кроки у співпраці до кінця поточного року, а також кроки щодо підготовки двосторонніх документів, які можуть бути підписані сторонами під час візитів.

Окрема увага була приділена актуальним питанням європейської інтеграції України та взаємодії між країнами з метою підтримки амбітного порядку денного відносин нашої держави з ЄС.

Ігор Жовква висловив подяку Яношу Баллі за позицію Угорщини в питаннях відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

Також було позитивно відзначено намір голови МЗС Угорщини Петера Сіярто відвідати Україну, зокрема Донбас, під час головування Угорщини в Комітеті міністрів Ради Європи.

Заступник керівника Офісу Президента поінформував співрозмовника про ситуацію в тимчасово окупованому Криму та цілі української ініціативи зі створення Кримської платформи. Янош Балла запевнив, що угорська сторона візьме участь в інавгураційному саміті Кримської платформи на високому політичному рівні.

Також відбувся обмін думками щодо епідемічної ситуації та перебігу вакцинації в Україні та Угорщині.

Про це повідомляє Офіс президента України.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня