Після США з договору про відкрите небо вийшла і Росія

Після США з договору про відкрите небо вийшла і Росія

17:45 Червень 3, 2021

Політика 1279 2 хвилини

Magyar

Договір про відкрите небо, зокрема, дозволяє державам-підписантам проводити розвідувальні польоти навіть над військовими об’єктами одна одної. Услід за Сполученими Штатами Росія також вийшла з цієї угоди. На думку політолога, цей крок РФ є лише символічним, він не має військового значення. І США, і Росія звинуватили іншу сторону в низці порушень договору.

«Це тільки політичний сигнал, який показує, що один зі стовпів європейської системи безпеки після холодної війни руйнується. Але, чесно кажучи, на практичному рівні це не велика зміна, оскільки і США, і Росія мають супутникові інструменти для виявлення воєнних позицій та рухів одне одного», – каже Фабріс Потьє, старший консультант Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Договір, ухвалений 34 країнами, був підписаний у 1992 році й почав діяти з 2002-го. Угорщина та Канада зробили багато для укладення угоди, тому ці дві країни офіційно вважаються її засновниками.

(Euronews)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня