Новим керівником Моссаду став Давід Барнеа

Новим керівником Моссаду став Давід Барнеа

16:19 Травень 25, 2021

Політика 1307 3 хвилини

Magyar

Новим керівником Моссаду, політичної розвідки Ізраїлю, став Давід Барнеа. Він замінив Йосі Коена, який пішов у відставку після п’яти років на посаді.

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу, котрий має обмежені повноваження й очолює перехідний уряд, призначив Барнеа за спеціальним дозволом генерального прокурора Авічая Мандельбліта. Новий очільник розвідки приступить до виконання обов’язків 1 червня.

56-річний Барнеа працює в Моссаді з 1996-го. Раніше протягом шести років очолював в організації відділ Comet, який керує розвідниками та підтримує зв’язок із іноземними агентами. Під час роботи на цій посаді чотири рази був відзначений найвищою державною нагородою у сфері безпеки.

У 2019-му став заступником голови Моссаду. Його призначення на посаду очільника було схвалене наприкінці грудня минулого року, але раніше генеральний прокурор відмовлявся надавати главі тимчасового уряду повноваження приймати рішення про його призначення.

Але оскільки новий уряд до кінця терміну Йосі Коена, тобто до 1 червня, швидше за все, не буде сформований, Мандельбліт вирішив, що юридично правильно, якщо нового керівника призначить голова тимчасового уряду.

«Хто ризикує, той перемагає. Хтось повинен брати на себе відповідальність за виконання сміливих та важких завдань, – зазначив Беньямін Нетаньягу, оголошуючи про призначення. – Кожна наступна операція більш смілива, більш креативна, ніж попередня. Джеймс Бонд – немовля порівняно з вами. Незабаром відкриються кінотеатри, але немає жодного бойовика, який міг би зрівнятися з тим, що робить Моссад».

Прем’єр-міністр також повідомив, що основним завданням Барнеа буде запобігання ядерному озброєнню Ірану.

MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня