Угорщина перейняла головування в Раді Європи
Угорщина почала головування в Комітеті міністрів Ради Європи. Передача повноважень від Німеччини відбулася під час зустрічі міністрів закордонних справ Ради Європи 21 травня в Гамбурзі.
Як повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції після засідання, присвяченого програмі головування, яке триватиме до 17 листопада, пріоритет надаватиметься трьом напрямам: захисту прав національних меншин, релігійних громад та дітей і родин.
Щодо прав національних меншин, він виокремив Європейську громадянську ініціативу із захисту корінних нацменшин під назвою Minority SafePack, яка не була взята на порядок денний Європейської комісії. У контексті штаб-квартири Ради Європи Петер Сійярто висловив сподівання, що завдяки угорському головуванню «Страсбург працюватиме краще, ніж Брюссель».
Торкаючись питання захисту релігійних громад, міністр підкреслив, що по сусідству з ЄС поширюється «переслідування християн». Особливе занепокоєння викликає те, що в ряді європейських країн демонстрації у зв’язку з ізраїльсько-палестинським конфліктом мали «явно антисемітські тони».
Стосовно захисту дітей та сімей Петер Сійярто підкреслив, що через пандемію коронавірусу багато дітей стали недосвідченими користувачами мережі, які «нічого не підозрюють», і саме вони становлять «незахищену цільову аудиторію злочинців та людей з хворобливою схильністю».
Міністр додав, що захист дітей та сімей вимагає широкого й суворого європейського регулювання. Угорщина також запроваджує «надзвичайно суворі» правила в цій сфері, додав він.
Петер Сійярто також зазначив, що в Раді Європи представлені як східна, так і західна частини Європи, тому це чудова платформа для відновлення культурного діалогу між Сходом і Заходом, така необхідна для подолання ескалації політичних конфліктів та риторики «холодної війни».
А відтак підкреслив, що Угорщина як країна Центральної Європи зацікавлена в діалозі, а не в конфлікті.
«Ми зовсім не хочемо «холодної війни», – заявив очільник угорського МЗС.
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас запевнив у підтримці його країною головування Угорщини, під час якого слід керуватися спільними цінностями.
Марія Пейчинович Бурич, Генеральний секретар Ради Європи, наголосила, що головування Німеччини «поставило високу планку», і додала, що багатостороння співпраця з питань захисту прав людини, демократії та верховенства права є «можливо, важливішою, ніж будь-коли досі».
Рада Європи, яка об’єднує 47 європейських країн, зокрема держави – члени Європейського Союзу, визначає себе як «провідна правозахисна організація континенту». Вона виступає за свободу слова та засобів масової інформації, свободу зібрань, рівність і захист меншин, а також допомагає членам у боротьбі з корупцією та реалізацією судової реформи. Венеціанська комісія, заснована в 1949 році, – це група експертів з конституційного права в її складі, яка допомагає країнам світу юридичними порадами.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися