karpat.in.ua

Інституції ЄС узгодили питання «паспорту вакцинації»

Представники Європейського парламенту та Ради ЄС в результаті переговорів досягли політичної домовленості щодо запровадження спільного документа ЄС, що засвідчує щеплення проти коронавірусу, який забезпечить вільне пересування в межах ЄС під час епідемії, заявив ЄП у четвер

Відповідно до міжінституційної угоди, сертифікат буде доступний в паперовому або в цифровому вигляді. Завдяки спільній системі правил «паспорти вакцинації», видані в окремих країнах-членах ЄС, діятимуть на території всього Євросоюзу. Існуватиме три типи посвідчень, які підтверджують, що їх власник щеплений проти коронавірусу або має свіжий негативний результат тесту, або перехворів.

Держави-члени повинні приймати «паспорти щеплень», видані на основі вакцинації препаратами, дозволеними Європейським агентством із лікарських засобів (EMA), наразі це «Pfizer/BioNTech», «Moderna», «AstraZeneca» та «Janssen». Кожна держава-член може прийняти самостійне рішення, чи приймати сертифікат про щеплення вакциною, яка дозволена в іншій країні за власною процедурою чи включеною до списку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) до екстреного використання. Одна з таких – китайська вакцина «Sinopharm».

Держави-члени не повинні вводити додаткові обмеження, зокрема, обов’язковий карантин чи тестування. Це може бути зроблено лише в тому випадку, якщо це необхідно з огляду на потенційний ризик для громадського здоров’я. При цьому рішення повинно базуватися на експерних висновках, включаючи епідеміологічні дані Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC). Крім того, інші держави-члени та Європейську комісію слід поінформувати щонайменше за 48 годин до введення обмежувальних заходів.

Персональні дані, що містяться на сертифікатах, не можуть зберігатись країною призначення під час подорожі, також не створюватиметься центральна база даних на рівні ЄС. Регламент ЄС щодо «паспорту вакцинації» діятиме протягом 12 місяців. Документ не буде умовою для реалізації права на вільне пересування і не може вважатися проїзним документом.

Європейська Комісія зобов’язалась виділити щонайменше 100 мільйонів євро на придбання тестів на коронавірус. Ці тести будуть використовувати лише для видачі «паспорту вакцинації». Учасники переговорів домовились виділити додаткові ресурси, якщо буде необхідно, після схвалення ЄП.

За затвердження проміжної угоди спочатку голосуватиме Комітет ЄП з громадянських свобод 26 травня, потім на пленарному засіданні ЄП у червні. Затим Рада, яка об’єднує міністрів держав-членів, прийматиме остаточне рішення.

MTI