Ердоган і Путін провели переговори щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту

Ердоган і Путін провели переговори щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту

15:25 Травень 13, 2021

Політика 2193 4 хвилини

Magyar

Президенти Туреччини та Росії Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін обговорили по телефону нещодавно відновлений ізраїльсько-палестинський конфлікт, повідомила дирекція комунікації офісу турецького лідера.

Під час розмови Ердоган підкреслив, що міжнародна спільнота повинна «дати ефективний і стримуючий урок» Ізраїлю через його «необдумані напади» на палестинців. Анкара «здійснює ініціативи на всіх рівнях для вжиття заходів», додав він.

Водночас глава турецької держави наголосив, що Рада Безпеки ООН має втручатися в події ще до загострення кризи, а також повинна передати Ізраїлю чіткі та однозначні заклики припинити напади.

Ердоган вважає за необхідне розглянути питання щодо направлення в регіон міжнародних миротворців для захисту палестинських цивільних. Потреба в міжнародних миротворчих діях була сформульована в травні 2018 року на надзвичайному стамбульському засіданні Організації ісламського співробітництва.

Реджеп Таїп Ердоган сказав Путіну, що сподівається на тісну співпрацю в ООН Туреччини та Росії в усіх цих питаннях.

У понеділок увечері після зіткнення палестинських віруючих та ізраїльських сил безпеки в Єрусалимі біля мечеті Аль-Акса, третього найсвятішого місця ісламу після Мекки й Медіни, між Ізраїлем та екстремістськими ісламістськими організаціями Гази почалася ракетна війна. Сутички були спричинені насамперед бажанням переселити чотири палестинські сім’ї з району Шейх Джарах у Східному Єрусалимі на користь єврейських поселенців. Учора в регіоні посилились авіаудари Ізраїлю проти сектору Газа, а також ракетні обстріли палестинських цивільних поселень. На сьогодні внаслідок конфлікту з палестинської сторони загинули 43 людини, зокрема 13 дітей та три жінки, а з ізраїльської – п’ять, у тому числі одна дитина.

Сектор Газа – частина Палестини, розподіл території якої оскаржується учасниками арабо-ізраїльського конфлікту. У 1947 році Генасамблея ООН розробила план поділу регіону, який арабська сторона досі не прийняла. Після перевороту 2007 року сектором Газа керує ісламістська організація «Хамас».

Процес мирного врегулювання припинений. Палестинці вимагають, щоб майбутні кордони між двома країнами проходили по лініях, які існували до Шестиденної війни 1967 року, з можливим обміном територій. Вони сподіваються створити свою державу на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа, а Східний Єрусалим хочуть зробити його столицею. Ізраїль на це не згоден.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня