karpat.in.ua

Євросоюз розширює військову взаємодію з НАТО

На переговорах глав міноборони країн ЄС із безпеки вперше були присутні представники держав, що не входять до складу союзу.

Вперше в історії Євросоюз підключив до програми співпраці країн-членів ЄС у сфері безпеки й оборони (PESCO) інші держави – США, Канаду і Норвегію. Про це в ніч на суботу, 8 травня, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

“Реальність така, що ми повинні підготуватися до життя у світі, в якому виникають нові небезпеки і загрози, з якими можна боротися тільки разом”, – заявив євродипломат за підсумками зустрічі міністрів оборони країн ЄС і згаданих держав, а також генсека НАТО Єнса Столнтенберга.

Як повідомив Боррель, досвід США, Канади та Норвегії у частині організації пересування військ вирішено застосувати у проекті військової мобільності ЄС. При цьому глави міноборони домовилися посилити роль спільноти як “всебічного гравця” у сфері безпеки, включаючи розвиток першої військової концепції Євросоюзу – проекту Стратегічний компас.

Крім того, в ході переговорів сторони обговорили ідею “сил початково вступу”: близько п’яти тисяч військовослужбовців з постійною бойовою групою із 2,5 тисячі осіб, яка формується за принципом ротації на шість місяців.

Водночас, як повідомляється, Боррель запропонував три напрямки для підвищення ефективності оперативної взаємодії учасників PESCO:

Нарешті, міністри приділили увагу таким питанням, як Західні Балкани, Ірак, Центральне Середземномор’я і ситуація в Афганістані, резюмував дипломат.