Польща: ми спостерігаємо ще за одним актом політичного театру в Брюсселі

Польща: ми спостерігаємо ще за одним актом політичного театру в Брюсселі

14:43 Травень 8, 2021

Політика 2458 4 хвилини

Magyar

У четвер заступник польського міністра юстиції Себастьян Калета назвав Європейський суд політично упередженим, згадуючи, зокрема, побудовану за часів комунізму кар’єру болгарського генерального адвоката ЄС, який оцінював справи стосовно Польщі.

Калета скликав власну пресконференцію після того, як генеральний адвокат Євросоюзу Євген Танчев оголосив, що польські норми дисциплінарної відповідальності суддів 2017 року суперечать законодавству ЄС у процедурі, розпочатій Європейською комісією у 2019-му. Висновок генерального адвоката не зобов’язує Європейський суд ні до чого, проте практика показала, що у своїх рішеннях він часто займає однакову позицію. За словами Калети, у сфері правосуддя «брюссельська еліта» постійно намагається втрутитися в «державотворчий суверенітет Польщі».

Це черговий акт політичного театру, у Брюсселі знову намагаються позбавити Польщу суверенітету і незалежності, додав він. «Ми проводимо важливі реформи, у тому числі в судовій системі, яких очікує від нас населення. Чому ми повинні відмовлятися від реформ і демократії? Ми обов’язково будемо захищати суверенітет Польщі», – заявив Калета.

Він вважає, що «нападом» на його країну керував головний юрист Європейського суду Мацей Спунар, близький до колишнього прем’єр-міністра Польщі, нинішнього президента Європейської народної партії Дональда Туска.

Під час діяльності другого уряду Туска у 2011–2014 роках Спунар, який був заступником міністра закордонних справ, обійняв посаду в Європейському суді, де наразі веде справи. Ключові питання для Польщі він регулярно доручає болгарському генеральному адвокату Євгенію Танчеву. А той, за словами Калета, «побудував блискавичну юридичну кар’єру під час комунізму», яка продовжувала йти вгору після падіння комунізму за підтримки посткомуністичної партії. Польський урядовий політик поскаржився, що співробітники Європейського суду, призначені за політичними мотивами, визнали польське правосуддя, яке все ще контролювалося суддями, політизованим. Як зазначив заступник міністра, Європейський Союз використовує подвійні стандарти, намагаючись позбавити Польщу, яка впроваджує судову реформу, її суверенітету та незалежності.

Варшава захищатиме свій суверенітет, наголосив він. І водночас привітав той факт, що Конституційний суд Польщі незабаром перегляне юрисдикцію Європейського суду для вирішення питань національної юрисдикції.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький подав петицію до Конституційного суду Варшави про ієрархію між конституційним законодавство Польщі та Євросоюзу в березні. У своїх рішеннях за останні роки було встановлено першість польського законодавства.

31 березня Єврокомісія подала позов проти Польщі в Європейський суд через проведену в країні судову реформу. На думку Брюсселя, нове судове законодавство Польщі «підриває незалежність суддів і є несумісним з принципом ЄС про верховенство права». «Новий закон дозволяє дисциплінарній палаті польського Верховного суду, склад якої призначається урядом (у зв’язку з чим її незалежність дуже сумнівна), впливати на рішення у справах, якими повинні займатися незалежні судді», – ідеться у зверненні Єврокомісії.

Джерело:  (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня