Депутати Європарламенту: захист національних меншин має бути головною умовою прагнень України до вступу до ЄС

Депутати Європарламенту: захист національних меншин має бути головною умовою прагнень України до вступу до ЄС

10:18 Березень 26, 2021

Політика 7703 3 хвилини

Magyar

Захист національних меншин повинен бути основною умовою прагнень вступу України до Європейського Союзу, заявили депутатки Європарламенту від «Фідес» Андрея Бочкор і Кінга Гал, під час відеоконференції робочої групи з питань меншин законодавчого органу ЄС у четвер, 25 березня.

Метою зустрічі було інформування європейських високопосадовців про вороже ставлення до закарпатських угорців та звуження їхніх прав.

Співголова робочої групи, Кінга Гал, зазначила, що права меншин в Україні, зокрема угорців на Закарпатті, дедалі більше порушуються з тижня на тиждень. «Тих, хто відстоює свою громаду, залякують. Очевидно, немає політичної волі дотримуватися одного з найбільш фундаментальних принципів Європейського Союзу», – підкреслила депутат. Вона закликала Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля звернути увагу влади України на те, що порушення прав меншин несумісні з основними принципами ЄС, та перешкоджають прагненню України до вступу у союз.

Депутатка Європарламенту закарпатського походження, Андрея Бочкор, підкреслила, що ставлення до меншин в Україні відображає стан демократії та державних реформ у країні. «Хоча, було б важливо, – додала вона, – щоб реформи в Україні забезпечили кращі умови життя для всіх членів суспільства».

«Прогресу можна досягти лише в тому випадку, якщо європейські та міжнародні партнери не закриватимуть очі на порушення прав угорської меншини та погрози в їх бік, а чітко вкажуть, що це неприйнятно», – підкреслила А. Бочкор.

Участь у засіданні взяв і голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), депутат обласної ради Василь Брензович. Він зазначив, що з 2014 року становище угорських меншин стає «дедалі сумнішим і безнадійнішим», і в країні ведеться ворожа антиугорська кампанія – часто за сприяння української влади. Він також розповів про те, що проти кількох угорських організацій відкриті провадження за звинуваченням у державній зраді та сепаратизмі. Обвинувачені не мають права захищатися на волі.

На засіданні робочої групи презентували й анонс фільму, який показує дії, націлені проти закарпатських угорців, залякуючі акції та звуження їхніх прав, які тривали протягом 2019-2021 років.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня