Депутати Європарламенту: захист національних меншин має бути головною умовою прагнень України до вступу до ЄС
Захист національних меншин повинен бути основною умовою прагнень вступу України до Європейського Союзу, заявили депутатки Європарламенту від «Фідес» Андрея Бочкор і Кінга Гал, під час відеоконференції робочої групи з питань меншин законодавчого органу ЄС у четвер, 25 березня.
Метою зустрічі було інформування європейських високопосадовців про вороже ставлення до закарпатських угорців та звуження їхніх прав.
Співголова робочої групи, Кінга Гал, зазначила, що права меншин в Україні, зокрема угорців на Закарпатті, дедалі більше порушуються з тижня на тиждень. «Тих, хто відстоює свою громаду, залякують. Очевидно, немає політичної волі дотримуватися одного з найбільш фундаментальних принципів Європейського Союзу», – підкреслила депутат. Вона закликала Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля звернути увагу влади України на те, що порушення прав меншин несумісні з основними принципами ЄС, та перешкоджають прагненню України до вступу у союз.
Депутатка Європарламенту закарпатського походження, Андрея Бочкор, підкреслила, що ставлення до меншин в Україні відображає стан демократії та державних реформ у країні. «Хоча, було б важливо, – додала вона, – щоб реформи в Україні забезпечили кращі умови життя для всіх членів суспільства».
«Прогресу можна досягти лише в тому випадку, якщо європейські та міжнародні партнери не закриватимуть очі на порушення прав угорської меншини та погрози в їх бік, а чітко вкажуть, що це неприйнятно», – підкреслила А. Бочкор.
Участь у засіданні взяв і голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), депутат обласної ради Василь Брензович. Він зазначив, що з 2014 року становище угорських меншин стає «дедалі сумнішим і безнадійнішим», і в країні ведеться ворожа антиугорська кампанія – часто за сприяння української влади. Він також розповів про те, що проти кількох угорських організацій відкриті провадження за звинуваченням у державній зраді та сепаратизмі. Обвинувачені не мають права захищатися на волі.
На засіданні робочої групи презентували й анонс фільму, який показує дії, націлені проти закарпатських угорців, залякуючі акції та звуження їхніх прав, які тривали протягом 2019-2021 років.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися