karpat.in.ua

Генеральний секретар ООН вимагає міжнародної відповіді щодо хунти М'янми

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до рішучої та термінової міжнародної реакції на «жорстоке насильство», яке здійснюють військові М’янми над демонстрантами після військового перевороту.

«Потрібна рішуча та одностайна міжнародна реакція», – повідомив точку зору генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша його речник Стефан Дюжаррі, який нагадав, що військова хунта М’янми ігнорує заклики Ради Безпеки ООН припинити порушення прав і повернутися до демократії.

Глобальна міжнародна організація засудила насильство в М’янмі, але не вжила заходів і не закликала владу, яка очолила країну після державного перевороту, головним чином через протест Китаю, Росії та інших країн.

Росія та Китай, які мають право вето в Раді Безпеки ООН, досі займали більш стриману позицію щодо державного перевороту в М’янмі, на відміну від інших постійних членів Ради безпеки – США, Франції та Великобританії – які дуже критично ставляться до військової хунти.

Гутерріш наголосив у п’ятницю, що вбивства та свавільний арешт мирних демонстрантів та журналістів – «абсолютно неприйнятні», після того, як кілька протестуючих були вбиті силовиками під час акцій протесту, а низка людей, зокрема журналістів, були затримані.

Генеральний секретар ООН підтвердив свою підтримку народу М’янми та його зусиль створити «мирну, стабільну та процвітаючу країну».

Ендрю Кірквуд, координатор гуманітарних питань ООН у М’янмі, заявив журналістам під час онлайн-конференції у п’ятницю, що до цього часу за участь у протестах було затримано щонайменше 2400 людей, багато з яких усе ще перебувають за гратами і зв’язку з ними досі не має. Кірквуд також повідомив, що вночі солдати проводять рейди, людей забирають із помешкань, і чути шум пострілів. За його словами, протягом останніх семи тижнів втратили життя щонайменше 211 людей, водночас, додав, що реальна кількість жертв, ймовірно, набагато більша.

Демонстрації в М’янмі не припиняються з моменту військового перевороту 1 лютого та затримання президента Він М’їна та фактичного лідера країни, лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та високопоставлених членів її партії, «Національної ліги за демократію».

 (index.hu)