karpat.in.ua

Зеленський підписав указ про підтримку кримськотатарської мови і захист прав кримчан

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заходи з розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму.

Про це він повідомив у відеозверненні до Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя.

Президент України: Вірю – Крим буде повернуто

Володимир Зеленський підписав указ щодо окремих заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію Кримського півострова. Зокрема, Глава держави повідомив про те, що уряду доручено організацію та запуск «Кримської платформи», а також реалізацію заходів для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. «Я щиро вірю, що настане день, коли я зможу скасувати власний указ просто тому, що він втратить актуальність і Крим повернеться до складу України», – наголосив Президент.

Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

«Сьогодні мною підписано указ про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію півострова Крим. Зокрема, уряду доручена організація та запуск Кримської платформи, а також заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму», — сказав він.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Цього дня сім років тому біля Верховної Ради АР Крим у Сімферополі пройшов найбільший мітинг на підтримку територіальної цілісності та єдності України.

Росія окупувала Крим в 2014 році. 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя стався невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі».

Міжнародні організації визнали окупацію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції.

Росія називає це «відновленням історичної справедливості».

Джерело