Епідемія сприяла популярності французького президента та прем'єр-міністра

Епідемія сприяла популярності французького президента та прем'єр-міністра

10:09 Лютий 21, 2021

Політика 573 3 хвилини

Magyar

Популярність Президента Франції Еммануеля Макрона та Прем’єр-міністра Жана Кастекса помітно зросла у лютому порівняно з попереднім місяцем через заходи з боротьбі з епідемією коронавірусу, йдеться у звіті Інституту соціальних досліджень BVA.

Згідно з дослідженням, президент та уряд завдячують хорошим результатом тому, що, всупереч рекомендаціям багатьох епідеміологів, наразі не запровадили чергового загального карантину для стримування поширення нових видів коронавірусу.

42 відсотки французів схвалюють дії Еммануеля Макрона, що становить зростання на п’ять балів за місяць. Таким чином глава держави відновив індекс симпатії, який він мав перед другою хвилею епідемії.

Президент зміг підвищити свою популярність не лише у власному таборі, популярність Еммануеля Макрона серед лівих зросла на 10 відсотків, серед правих – на 7 відсотків, а серед прибічників політичної партії «Національний фронт», лідером якої є Марін Ле Пен, підтримка залишилася незмінною – на рівні 17 відсотків.

Індекс популярності прем’єр-міністра Жана Кастекса за останній місяць зріс на шість пунктів, 42 відсотки французів гарної думки про нього. Політик був призначений главою держави в липні, його тодішній 56-відсотковий індекс популярності впав до 36 відсотків у січні і зараз починає зростати.

«Керівництво країни завдячує зростанню популярності однозначно своїм рішенням щодо вирішення питань у сфері охорони здоров’я», – зазначається у доповіді Інституту. Прем’єр-міністр, згідно з коментарем BVA, отримав більшу підтримку, оскільки саме він заявив, що Еммануель Макрон не хоче чергового локдауну.

Майже дві третини французів (63 відсотки) погоджуються з тим, що навіть на місцевому рівні немає необхідності в подальших обмеженнях, а потрібні більш диференційовані засоби для стримування поширення нових видів вірусу.

Репрезентативне опитування було проведене 17 та 18 лютого шляхом опитування 1003 дорослих французів.

Хоча більш заразні види вірусу становлять дедалі більшу частку нових захворювань – британський – 36 відсотків порівняно з 25 відсотками попереднього тижня, а південноафриканський та бразильський становлять п’ять відсотків нових випадків – на національному рівні кількість нових випадків не зростає, а протягом останніх днів навіть зменшилася.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня