Сибіга запропонував Польщі план для покращення відносин
Міністри закордонних справ України та Польщі знайшли способи владнати непорозуміння між країнами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови МЗС України Андрія Сибіги у мережі Х.
«Польща є життєво важливою для України, так само як Україна — для Польщі. Ми маємо спільного ворога — росію — і спільний виклик: російську агресію», — впевнений український міністр.
І щиро подякував Польщі за безпрецедентну підтримку у 2022 році, після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Сибіга представив свій план щодо налагодження стосунків між країнами:
- ініціювання консультацій між МЗС України та Польщі,
- організація зустрічі експертів-істориків Другої світової війни, які брали участь у Польсько-українському конгресі істориків у травні,
- звернення до релігійних лідерів обох країн.
Український посадовець відзначив, що за останні півтора року досягнуто значного прогресу в подоланні делікатних питань спільного історичного минулого двох країн.
«Ексгумації розблоковано, а роботу з’їзду істориків відновлено. Україна продовжуватиме видавати дозволи на проведення пошукових та ексгумаційних операцій», — запевнив Сибіга.
Також український міністр зазначив, що вибір ЗСУ назви підрозділу на честь героїв УПА не має антипольських намірів.
«Ми маємо достатньо мудрості, уроків нашої спільної історії та політичної волі, щоб покласти край оплескам у Москві, яка радіє будь-якому зростанню напруженості між двома найближчими сусідами. Історія не пробачить нам, якщо ця можливість буде втрачена», — резюмував Сибіга.
За словами Сибіги, він обговорив з Сікорським перспективи військово-технічного співробітництва та обмінявся думками напередодні саміту НАТО в Анкарі.
«Наші обговорення також зосередилися на співпраці між українськими та польськими компаніями, зокрема на спільних проєктах з відбудови України. Крім того, ми підняли тему пришвидшення митних процедур для громадян та бізнесу, розвитка інфраструктури прикордонних контрольно-пропускних пунктів».
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися