Hrojszman szolidaritásból Zelenszkijjel szintén visszaadja a lengyel kitüntetést
Volodimir Hrojszman Ukrajna ex-miniszterelnöke szolidaritásból Ukrajnával és Volodimir Zelenszkij elnökkel szintén visszaadja a Lengyel Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét, közölte az Ukrinform Hrojszman Facebook bejegyzésére hivatkozva.
A volt miniszterelnök megjegyezte, hogy ezt a kitüntetést 2011-ben, Vinnyica polgármestereként kapta a lengyel városokkal folytatott regionális együttműködés fejlesztéséért.

„Ez a kitüntetés személyes számomra. Ezért a visszaadásáról szóló döntés is személyes. A kitüntetést Ukrajnával és Zelenszkij elnökkel való szolidaritásom jeleként adom vissza. Nem a lengyel nép megsértésével, hanem mély tisztelettel irántuk és hálával az évek során nyújtott támogatásért, a több millió lengyelért, akik február 24-e után megnyitották szívüket és otthonukat népünk előtt” – hangsúlyozta Hrojszman.
Kiemelte, hogy minden nemzetnek joga van a történelméhez és hőseihez. Ez a jog szent – mind Ukrajna, mind Lengyelország számára.
„Különbözőképpen tekinthetünk a múltra, és ez normális dolog a mély és összetett közös sorsú szomszédok között. De a múlt nem lehet értékesebb, mint a közös jövő. Van valami, ami nem vita tárgya: ma háború van. Az igazi ellenség Oroszország. És amíg ez a háború zajlik, nem engedhetjük meg magunknak, hogy a múltról vitatkozzunk. Pontosan ezt akarja Moszkva: hogy Varsó és Kijev ne előre, hanem hátra tekintsen” – jegyezte meg a volt miniszterelnök.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás