На Берегівщині провели засідання правління Товариства угорської культури Закарпаття та з’їзд «КМКС» Партії угорців України

На Берегівщині провели засідання правління Товариства угорської культури Закарпаття та з’їзд «КМКС» Партії угорців України

19:27 Лютий 15, 2021

Політика 3293 4 хвилини

Magyar

У суботу, 13 лютого, у селі Яноші провели перше в новому році засідання правління Товариства угорської культури Закарпаття та з’їзд «КМКС» Партії угорців України.

Члени президії Йосип Борто й Гейза Гулачі, заступники голови ГО «ТУКЗ – КМКС», керували засіданням. Василь Брензович, очільник  Товариства угорської культури Закарпаття, та Андрея Бочкор, депутатка Європейського парламенту, долучилися до заходу через онлайн-трансляцію.

Основні питання, винесені президією на розгляд присутніх членів організації, стосувалися оцінки виконаної роботи, ознайомлення з новою інформаційною складовою, переобрання певних посад, окреслення планів та майбутніх заходів. Опісля провели обмін думками щодо прийнятих рішень. Кожен бажаючий мав можливість внести власні пропозиції.

Василь Брензович, хоч і не зміг бути особисто присутнім на засіданні з огляду на ряд причин, завдяки сучасним технологіям та Інтернету виступив перед учасниками заходу з традиційним річним звітом. Відтак керівник організації подякував усім її членам за активну роботу в період передвиборчої кампанії, адже «КМКС» Партія угорців України наразі має достатньо представників у радах різних рівнів нашого краю.

У свою чергу, Андрея Бочкор наголосила на тому, що активна, плідна та віддана робота завжди приносить плоди. Це сміливо можна сказати про Товариство угорської культури Закарпаття. За свою понад 30-літню історію воно стало сильною організацію, яка не зраджує власні ідеали та переконання. Хоча протягом кількох останніх років ТУКЗ зіштовхнулося зі значним негативом: «Ми живемо в демократичному суспільстві зі свободою слова. Проте, як бачимо, ще одну основну норму сучасного світу – дотримання прав національних меншин – в Україні не виконують. Це питання вже неодноразово порушувалося на різноманітних європейських форумах, однак усе доходить до точки кипіння».

Йосип Борто теж звернувся до присутніх з промовою, у якій згадав і нещодавню зустріч міністрів закордонних справ України та Угорщини. Від неї чекали багато змін, але все-таки не вдалося «прорвати дамбу» та стати на шлях відновлення двосторонніх зв’язків двох держав. Позитивними елементами зустрічі можна визначити те, що сторони погодили створення робочої групи з імплементації освітнього закону та визнання, що сепаратизму на Закарпатті немає. Це хоча б щось.

У рамках засідання члени підтримали переобрання секретарів організації. Протягом трьох наступних років свої посади й надалі обійматимуть: Кароліна Дорчі, секретар з політичних питань, Ласло Молнар, секретар з питань культури, Жужа Будаї, офіс-менеджер, Андрій Мештер, секретар з питань економіки та місцевого самоврядування, Оскар Балог, керівник економічного напряму.

Того ж дня відбувся з’їзд «КМКС» Партії угорців України. На ньому прийняли одноголосне рішення висунути кандидатури Йосипа Резеша та Іштвана Добші для участі в проміжних виборах до Верховної Ради 28 березня цього року.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, «Карпатський об’єктив»

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня