У Німеччині планують передати Україні газову електростанцію, що обслуговувала «Північний потік» - ЗМІ

У Німеччині планують передати Україні газову електростанцію, що обслуговувала «Північний потік» - ЗМІ

16:36 Травень 4, 2026

Політика 321 2 хвилини

Magyar

Німеччина планує передати Україні виведену з експлуатації газову електростанцію, яка раніше обслуговувала інфраструктуру “Північного потоку-1”.

Про це пише Die Welt.

Йдеться про електростанцію у місті Лубмін потужністю 84 МВт, яка забезпечувала технологічні процеси під час транспортування російського газу.

“Силова установка буде надана українському оператору електростанції на умовах самовивозу”, – заявили в компанії Sefe Securing Energy for Europe.

Після припинення постачання газу через “Північний потік-1” у 2022 році станція втратила економічну доцільність.

У 2023 році її експлуатацію зупинили, а знайти покупця для обладнання не вдалося.

У компанії зазначають, що передача станції не завдасть збитків, оскільки альтернативою був демонтаж або утилізація.

“Ця транзакція сприяє підтримці української енергетичної інфраструктури”, – підкреслили в Sefe.

Ініціатива вже викликала критику з боку партії “Альтернатива для Німеччини”.

Її представник назвав рішення “абсурдним”, вважаючи недоцільною передачу працюючого енергетичного обладнання за кордон. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня