karpat.in.ua

Росія готова відключитися від Всесвітньої мережі

Росія як юридично, так і технічно готова до відключення від глобального Інтернету, але поки немає ознак того, що це відбудеться, заявив російським журналістам у понеділок заступник голови ради Безпеки РФ Дмитро Медведєв.

«Технологія готова до цього. Всі рішення вже прийняті на законодавчому рівні, але це було б непросто, і я дуже цього не хочу. Поки що, чесно кажучи, я не бачу жодних ознак цього, тому що це двосічний меч», – сказав колишній президент та експрем’єр-міністр. Він обґрунтував свою позицію тим, що такий крок спричинить заходи і з боку Росії, а реальні, а також так звані друзі країни активно використовують Інтернет для поширення власних поглядів і навряд чи відмовляться від цього інструменту.

За словами Медведєва, Росія має готовий план на випадок, якщо США вимкнуть російський Інтернет. Він нагадав, що «ключові права», необхідні для управління Всесвітньою павутиною, знаходяться в американських руках. Як приклад, він зазначив, що ідея відокремити Росію від міжнародної системи міжбанківських транзакцій SWIFT вже давно піднімалася, тому країна була змушена побудувати власну ІТ-систему, щоб бути готовою до цього. «Потенційно те саме може статися з Інтернетом, і тоді ми не матимемо доступу до основних вузлів мережі», – сказав він.

Медведєв заявив, що Росія розробила закон, який дозволяє їй суверенно контролювати власний сегмент Інтернету. Він зазначив, що державне управління та безліч соціальних функцій покладаються на Всесвітню павутину. За його словами, закон набере чинності у разі потреби. Він визнав, що набрання ним чинності спричинить проблеми, оскільки перехід займе час, але він заявив, що автономія російського сегменту Інтернету та його функціонування може бути відновлена ​​або створена.

Медведєв зазначив, що всі соціальні сайти в Росії зараз працюють без блокування та уповільнення трафіку, але якщо їх поведінка стане недружньою, і вони відмовляться повідомляти російську інформацію, Москва має засоби впливу на них. Він назвав блокування доступу «дуже жорстким, радикальним» кроком, його сповільнення – «потенційно дієвим», додавши водночас, що він не хотів би вдаватися до чогось подібного. Він зазначив, що подібні рішення розглядаються і в інших країнах.

До слова, LinkedIn від компанії Microsoft не доступний в Росії з 2016 року, після того як місцевий суд заявив, що він порушив закон про збереження даних, прийнятий у 2015 році, який вимагає зберігати всі дані про російських громадян у Росії.

MTI