Сійярто: на Закарпатті також повинна бути постійно діюча місія ОБСЄ

Сійярто: на Закарпатті також повинна бути постійно діюча місія ОБСЄ

21:16 Січень 19, 2021

Політика 5461 4 хвилини

Magyar

У понеділок під час переговорів у Гаазі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова про те, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні постійно перебувала на Закарпатті, оскільки в багатьох випадках там трапляються провокації, а Єврокомісію не цікавить допомога корінним нацменшинам.

Після переговорів міністр заявив MTI, що минулого тижня в Брюсселі перед національними меншинами, що живуть в Європі просто “зачинили двері”.

“Європейська комісія чітко дала зрозуміти, що для Брюсселя підтримка нелегальних мігрантів є важливішою, ніж допомога корінним національним спільнотам у європейських країнах”, – заявив він, реагуючи на те, що минулої п’ятниці комітет оголосив: він не передбачає нового законодавства про Європейську громадянську ініціативу під назвою Minority SafePack.

Комітет обґрунтував своє рішення тим, що за роки з моменту первісної презентації у 2013 р. було вжито низку заходів для реалізації його пропозицій.

“Це ганьба та неприйнятне рішення з боку Європейської Комісії, саме тому для нас, угорців, важливо привертати увагу інших міжнародних організацій і просити про їх допомогу у випадках, коли права угорських нацменшин, які проживають за кордонами Угорщини, порушуються”, – сказав Петер Сійярто, за словами якого рішення Брюсселя ставить угорців Закарпаття, Трансільванії, Воєводини та Словаччини після людей, які прибули та нелегально іммігрували в Європу з різних континентів.

Міністр звернув увагу на той факт, що в багатьох випадках на Закарпатті відбуваються прояви жорстокості, які фізично загрожують угорцям та їхнім родинам.

Видно, що українські екстремісти не хочуть відступати, вони продовжують агресивно політизувати. Тому важливо, щоб міжнародні організації, зокрема Організація з безпеки та співробітництва в Європі, приділяли цьому питанню особливу увагу.

Тому Пітер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова, призначеного на початку грудня минулого року, домогтися того, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні служила не лише у східному, а й західному куточках України та встановила постійну присутність на Закарпатті.

Пітер Сійярто зазначив, що поїде до Києва наступного тижня, оскільки, за його словами, “канали зв’язку повинні залишатися відкритими”.

Глава відомства продовжує вірити, що систему відносин між двома країнами можна повернути до точки взаємної поваги, і вважає, що цю позицію особисто представляє й міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я сподіваюся, що у відносинах між двома країнами буде досягнутий хоча б якийсь прогрес, на що, очевидно, найбільший вплив має те, як ми ставимось до нацменшин одна одної”, – зазначив інформаційному агентству Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини.

Джерело: karpatalja.ma

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня