Закон, який забороняє більшості шкіл в Україні навчати старшокласників, можуть переглянути

Закон, який забороняє більшості шкіл в Україні навчати старшокласників, можуть переглянути

20:05 Січень 19, 2021

Політика 2670 3 хвилини

Magyar

З 1 вересня 2021 кількість шкіл в Україні, в яких будуть існувати 10 і 11 класи, скоротиться в рази. Набирати учнів в старші класи зможуть тільки в тих навчальних закладах, які в рамках реформи освіти отримають статус ліцею. Багато шкіл вже повідомили батьків, що з цього року в старші класи набір закритий.

А в малих містах з населенням менше 50 тисяч взагалі не буде ліцеїв, де зберігаються старші класи. Таку норму Закону “Про повну загальну середню освіту”, який був прийнятий в минулому році і почали впроваджуватися з 2021 року.

Однак, як повідомили strana.ua народні депутати і експерти, цей закон можуть переглянути найближчим часом.

Так, член парламентського комітету з питань освіти і науки Юлія Гришина (фракція “Слуги народу”) підтверджує, що депутати хочуть переглянути норми про відкриття ліцеїв в невеликих населених пунктах.

“Зараз ми аналізуємо цей закон, йде копітка робота і комітету, і міністерства, як повинен реалізуватися цей закон. Ми дійсно бачимо, що є багато скарг, багато звернень від місцевої влади з приводу ліцеїв. Ліцеї є найбільш проблемною точкою цієї реформи. І особливо в регіонах. Якщо в Києві в ліцеї всі діти потраплять, то в регіонах, де менше 50 тисяч населення, не повинні відкриватися ліцеї, і це основний корінь проблеми “, – говорить нардеп.

За її словами, вже розроблений законопроект, який передбачає корекцію норм закону по ліцеїв.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня