karpat.in.ua

Володимир Путін підписав закони, які обмежують свободу преси та можливість проведення антиурядових протестів

У середу президент Росії Володимир Путін підписав кілька законопроєктів; більшість із них стосується обмеження преси, але вони також звужують сферу антиурядових протестів, – передає MTI.

Нові закони завершили ряд конституційних реформ, прийнятих протягом 2020 року, які дозволяють Путіну обіймати ще двічі по 6 років посаду глави держави, з якої, за попередніми положеннями, він мав би піти у 2024 році. Інша конституційна зміна гарантує довічний імунітет колишнім президентам від можливої підзвітності.

Нові закони, які набудуть чинності в середу, дозволять російській владі обмежувати доступ до вебсайтів, які “дискримінують” певні елементи російської преси. Обґрунтування полягає в тому, що це служить російському “суверенітету” на просторах Інтернету, але викликає занепокоєння щодо того, що Москва хоче регулювати світову мережу за прикладом Пекіна.

Наразі соцмережа Twitter називає частину російської преси “підлеглу державі”, що викликало невдоволення Москви, яка у свою чергу вважає це дискримінаційним. Прихильники нового закону також стверджують, що Facebook і YouTube упереджено ставляться до Росії. Інший закон передбачає суворі штрафи, якщо вебсайт не видаляє заборонений вміст зі свого інтерфейсу, як це, – на думку російських депутатів, – вже траплялося у випадку з YouTube та Facebook.

Також у РФ відтепер існує новий закон про заборону витоку персональної інформації членами спецслужб, який журналісти-слідчі можуть використовувати у своїй роботі для розкриття розвідувальних операцій.

Одне з нових положень передбачає позбавлення волі на строк до двох років у разі поширення так званого “онлайн-наклепу”. Інший законопроєкт забороняє “іноземним агентам” надавати фінансову підтримку антиурядовим рухам і дозволяє заборонити акції протесту в разі “надзвичайної ситуації”. Крім того, російська влада отримає сильніші повноваження завдяки закону про можливість визнавати “іноземними агентами” фізичних осіб. Згідно з обґрунтуванням таким “агентам” загрожує до п’яти років ув’язнення, якщо вони не повідомляють про свою діяльність “у правильний спосіб”.

Джерело: index.hu